MotoNews.pl

Mercedes-Benz SL55 AMG stuningowany przez Fostlę – bananowy song kompilatora

09 października 2012

Kategoria | Rynek Premium  Tuning
Fostla Mercedes SL55 AMG 13

Tunerzy mają różne strategie pracy – jedni wolą przygotować cały pakiet modyfikacji własnymi rękoma od A do Z, inni kompilują produkty konkurencji lub angażują do współpracy innych specjalistów tuningowych. Niemiecka firma Fostla wydaje się preferować kompilacje i dokonuje dość specyficznych wyborów. Ostatnio zaproponowała program dla Mercedesa SL55 AMG. To model z poprzedniej generacji klasy SL wyposażony w turbodoładowaną jednostkę V8. Standardowo rozwija ona moc 510 KM i maksymalny moment obrotowy 720 Nm. Potrafi się rozpędzić z miejsca do 100 km/h w 4,5 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną 250 km/h.

Fostla najpierw poszła nieco na skróty i zaimplementowała Mercedesowi SL55 AMG pakiet poszerzający nadwozie. Na czym polegało to pójście na skróty? Ano na tym, że pakiet nie powstał w warsztatach Fostli, tylko innego niemieckiego tunera: Prior Design. Kabriolet zyskał nowe zderzaki, nowe fartuchy boczne, poszerzone błotniki, nowy dyfuzor tylny i nowe końcówki rur wydechowych w stylu „quad”. Następnie nadwozie pokryto folią w przyjemnym, bananowym kolorze i ozdobiono czarnymi naklejkami reklamującymi (a jakże) stronę internetową Fostli. Dodatkowo Mercedes zyskał przyciemnione reflektory i światła tylne oraz 20-calowe obręcze z lekkich stopów, na których zamontowano wyczynowe ogumienie.

Przejdźmy jednak do „konkretów”, czyli zmian pod maską. Tutaj oferta Fostli nie jest już tak obszerna. Zawieszenie zaopatrzono w moduł obniżający, a niemieccy specjaliści pomanipulowali też trochę jednostką kontrolną silnika, dzięki czemu udało się z niego wycisnąć 548 KM.

Swój wysiłek firma tuningowa wyceniła na 30 000 euro, trochę dużo biorąc pod uwagę, że używanego Mercedesa SL55 AMG można kupić już za niewiele większą sumę.

Zdjęcia: Fostla, opracowanie: BM