MotoNews.pl

Maserati GranTurismo S Superior Black Edition według Anderson Germany

08 sierpnia 2011

Kategoria | Anderson Germany  Tuning
GranTurismo S Superior Black Edition 10

Nie wiemy, czy pracownicy Anderson Germany znają słynny przebój Kombi „Black and white”, ale zdecydowanie działają zgodnie z tą zasadą, ponieważ ich wersje luksusowych modeli praktycznie zawsze mają nadwozia w kolorze białym lub czarnym. Nie inaczej jest i tym razem: Maserati GranTurismo S Superior Black Edition to bestia wyróżniająca się smolistym nadwoziem oraz dodatkową dawką mocy.

Całe nadwozie pokryto matowym, czarnym lakierem, a grill, logo w tyle i ramy szyb wykończono również czarną, lecz błyszczącą warstwą. Obudowy lusterek, klapę bagażnika i wloty powietrza w tyle pojazdu wykonano z włókna węglowego. Maserati zyskało także zestaw nowych, 21-calowych felg – oczywiście błyszczących czernią i z obręczami z włókna węglowego. Dzięki użyciu karbonowych elementów waga GranTurismo zmniejszyła się o ok. 14 kg.

Włókno węglowe zastosowano także do wykończenia wnętrza kabiny – wykonano z niego obramowania otworów wentylacyjnych, klamki drzwi, panele na progach drzwiowych, kierownicę, pokrętła regulujące ustawienia foteli, manetki do zmiany biegów i maskownicę radioodbiornika. Fotele obito czarną skórą i Alcantarą z czerwonymi przeszyciami.

Modyfikacje w układzie wydechowym i optymalizacja oprogramowania zarządzającego pracą silnika zaowocowały zwiększeniem mocy 4,7-litrowej jednostki V8 do 492 KM (standardowo Maserati GranTurismo S dysponuje 440 KM mocy).

Zdjęcia: Anderson Germany, opracowanie: BM