MotoNews.pl

Nissan Extrem Concept – tak wygląda w całej krasie

22 października 2012

Marka, model | ,
Nissan Extrem 6

Tydzień temu pokazaliśmy pierwszy teaser nowego, tajemniczego pojazdu koncepcyjnego Nissana. Za dwa dni rozpoczyna się Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Sao Paulo, gdzie nowy model ma mieć swoją oficjalną premierę, więc Nissan podgrzał atmosferę publikując dziś już nie fragmentaryczne grafiki, lecz szczegółowe zdjęcia przedstawiające nowy pojazd. Będzie nosić nazwę Extrem.

Koncepcyjny samochód to model w typie crossovera mogący przewieźć cztery osoby, w którym możemy odnaleźć nawiązania stylistyczne do wielu innych aut z plakietką Nissana. Futurystyczny crossover to mieszanka detali z GT-Ra, Nissana 370Z, Quashqai, można w nim zauważyć nawet lekkie inspiracje Nissanem Juke. Mimo to Extrem wygląda naprawdę sympatycznie, a w dodatku producent zapowiada, że będzie oferować idealny kompromis pomiędzy różnymi potrzebami użytkowników: niewielkim zapotrzebowaniem na paliwo, dobrymi własnościami terenowymi, kompaktowymi wymiarami, przestronnym wnętrzem i przyjemnością płynącą z jazdy.

Nissan Extrem ma osie rozstawione w odległości 2,5 metra, a jego długość ogólna to 3,8 metra. Dzieli platformę z Nissanem Micrą. Dzięki kompaktowym wymiarom nie potrzebuje zbyt dużego silnika. Ma to być turbodoładowana jednostka benzynowa.

Niestety przedstawiciele Nissana już zapowiedzieli, że Extrem jest jedynie modelem pokazowym i nie wejdzie do produkcji w żadnej formie. Biznesmeni niczego nie robią jednak bez powodu, więc jesteśmy przekonani, że prędzej, czy później usłyszymy jeszcze o Extremie. Tymczasem pozostaje nam podziwianie na zdjęciach złotego, futurystycznego crossovera, który zadebiutuje w tym tygodniu w Brazylii.

Zdjęcia: Nissan, autoevolution.com, opracowanie: BM