MotoNews.pl

Nissan pokazuje tajemniczy pojazd koncepcyjny

16 października 2012

Marka, model |
Nissan concept 1

Nissan ma wyraźną słabość do modeli sportowych i usportowionych. Wystarczy przypomnieć dumę Japończyków, czyli model GT-R, czy najnowsze kreacje w postaci Juke’a-R i Juke’a NISMO. Okazuje się jednak, że to nie koniec niespodzianek i Nissan zapędził już swoich projektantów i inżynierów do pracy nad nowym, sportowym pojazdem. Model w wersji koncepcyjnej ma oficjalnie zadebiutować 24 października podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w brazylijskim Sao Paulo.

Na razie producent nie zdradził zbyt wielu szczegółów dotyczących nowego pojazdu koncepcyjnego. Wiemy tylko, że został zaprojektowany w Brazylii (stad miejsce premiery) i – zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Nissana – „będzie przedstawicielem unikalnego, nowego gatunku w świecie motoryzacyjnym”.

Do tej lakonicznej wypowiedzi załączono dwa szkice w typie „teaserów”, czyli wizualizacje odsłaniające tylko fragmenty nadwozia. Sądząc po atrapie chłodnicy i otworach wentylacyjnych za przednimi kołami oraz reflektorach możemy spodziewać się nowego samochodu przypominającego Nissana GT-R.

Nie jest także wykluczone, że nowy model będzie sprzedawany jako Datsun. Jak pamiętamy, w marcu tego roku Nissan ogłosił, że zamierza wskrzesić tę markę na kilku rynkach (w Indonezji, Indiach i Rosji).

Shiro Nakamura, wiceprezes senior Nissana powiedział:

„Pokazowy samochód olśni wszystkich w dwojaki sposób. To zupełnie nowy, ekscytujący koncept, który dosłownie eksploduje energetycznym designem i imponującymi kolorami, które w pełni wyrażają nasze odczucia względem tego kraju (Brazylii)”

Zdjęcia: Nissan, informacja: autoevolution.com, opracowanie: BM