MotoNews.pl

Honda Civic 2013 – zdjęcia z amerykańskiej premiery

poniedziałek, 03 grudnia 2012

« poprzedni | news | następny »
Marka, model | ,
Honda Civic 3

Nowa Honda Civic właśnie debiutuje na Los Angeles Auto Show. Model w nowej amerykańskiej specyfikacji uległ kilku zmianom. W wariancie sedan ma przemodelowaną przednią i tylną część nadwozia. Producent rozszerzył także listę wyposażenia standardowego oraz lepiej wygłuszył kabinę samochodu. Nowa Honda Civic jest teraz fabrycznie wyposażana na przykład w kamerę cofania, łącze Bluetooth, łącze USB i do iPoda oraz opcję wysyłania i odbierania SMSów. Amerykańscy klienci będą mieli do wyboru dwa nowe kolory nadwozia i jeden nowy kolor wykończenia wnętrza kabiny.

Zmieniono ustawienia zawieszenia i układu kierowniczego. Kolejną zmianą w Hondzie Civic 2013 jest struktura nadwozia typu ACE (Advanced Compatibility Engineering) nowej generacji. To wielokątna rama, która ma zapobiega deformacji kabiny, rozpraszając energię zderzeniową podczas ewentualnego wypadku. Nowy model będzie również dostępny z systemem ostrzegania o groźbie najechania na tył pojazdu poprzedzającego oraz systemem ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu.

Gama silnikowa dla nowego Civica w specyfikacji amerykańskiej będzie obejmować jednostki benzynowe dla sedana, coupe i sportowej odmiany „Si” oraz wariant hybrydowy „HF” i sedany z napędem na gaz.

Zdjęcia: Honda, opracowanie: BM

Dodaj komentarz