MotoNews.pl

Nissan Juke NISMO w edycji The Dark Knight Rises

03 grudnia 2012

Kategoria | Premiery
Nissan Juke NISMO 12

Mroczny Rycerz powstał ponownie – tym razem jako specjalna edycja Nissana Juke’a NISMO poświęcona tematycznie superbohaterowi z miasta Gotham. Limitowana seria nosi tę samą nazwę, co najnowszy film o Batmanie i wyróżnia się szeregiem ozdobników nawiązujących do tej postaci. Przyszli właściciele Juke’a NISMO The Dark Knight Rises mogą na pewno liczyć na to, że będą ściągać na siebie spojrzenia wszystkich fanów komiksu i filmów o człowieku-nietoperzu.

Model bazuje na nowym Juke’u NISMO i pojawi się na rynku w styczniu przyszłego roku. Dark Knight Rises Juke Nismo napędza ten sam silnik, co w modelu bazowym, o pojemności 1,6 litra. Generuje moc 200 KM, która jest przekazywana na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej. Samochód rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 7,8 sekundy.

Juke NISMO The Dark Knight Rises został także wyposażony w specjalny zestaw komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia marki NISMO, zmodyfikowane zawieszenie i lepszej jakości materiały wykończeniowe we wnętrzu kabiny.

By kierowca mógł się poczuć w specjalnym Juke’u NISMO, niczym w Bruce Wayne w swoim „batmobilu”, nadwozie pojazdu polakierowano na matowy odcień czerni. Standardową antenę radiową zastąpił model w kształcie płetwy rekina. Oprócz plakietek NISMO, na atrapie chłodnicy i pokrywie bagażnika umieszczono aluminiowe emblematy z sylwetką nietoperza. Czarne, 18-calowe obręcze z lekkich stopów udekorowano czerwonym obramowaniem dopasowanym do ozdobnych detali na zderzakach i progach drzwiowych.

W kabinie znajdziemy logo z nietoperzem na nakładkach progowych oraz odblaskowe sylwetki nietoperzy na zagłówkach obciągniętych zamszem, sportowych foteli NISMO. Pod lusterkami bocznymi umieszczono specjalne reflektorki wyświetlające na nawierzchni w pobliżu drzwi symbol Batmana. Podobny znak wyświetlany jest na czarnej podsufitce we wnętrzu.

Dark Knight Rises Juke NISMO powstał w specjalnym oddziale Nissana w Londynie. Co ciekawe, nie będzie dostępny w regularnej sprzedaży, nie zostanie również zlicytowany, jak to często bywa w przypadku wyjątkowych modeli. Jedyny sposób, by stać się jego właścicielem to wzięcie udziału w konkursie – szczegóły tutaj. Jego zwycięzcę poznamy w marcu przyszłego roku.

Zdjęcia: newspress.co.uk, opracowanie: BM