MotoNews.pl

Chevrolet SS NASCAR 2013 zadebiutował publicznie w Las Vegas

04 grudnia 2012

Kategoria | Premiery  Sport
Marka, model | ,
NASCAR Chevrolet SS 10

Chevrolet zaprezentował model SS w wyścigowym wariancie NASCAR przygotowanym do przyszłorocznego sezonu. Sercem wyczynowego sedana, podobnie, jak w przypadku standardowego Chevroleta SS, jest jednostka napędowa V8 typu „small block” przekazująca moc na tylną oś. Samochód będzie brać udział w serii SpeedWeeks 2013, a konkretnie w wyścigach NASCAR Sprint Cup odbywających się na torze Daytona na Florydzie.

Wyścigowy Chevrolet SS to nowy model reprezentujący producenta w serii NASCAR, dotychczas startowały tam mało znane w Polsce Chevrolety Impala i odniosły sporo sukcesów (151 zwycięstw w ciągu 12 lat).

„Z niecierpliwością czekamy na kolejny ekscytujący sezon NASCAR i mamy nadzieję, że nowy samochód wyścigowy SS, prowadzony przez jednych z najbardziej doświadczonych kierowców, będzie się wyróżniał na torze”, powiedział Jim Campbell, wiceprezes amerykańskiego oddziału Performance Vehicles and Motorsports.

Standardowy Chevrolet SS wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku i będzie bazować na tej samej konstrukcji, co sportowe Chevrolety Camaro. Produkcja będzie limitowana, przynajmniej na razie. Chevrolet zapewne chce najpierw sprawdzić reakcje potencjalnych klientów w związku z tym, że ostatni sportowy sedan z tylnym napędem tej marki pojawił się na rynku w USA siedemnaście lat temu.

Samo oznaczenie SS, które jest skrótem od słów Super Sport, nie jest nowością w ofercie Chevroleta – użyto go w nazwie prototypu wyścigowego auta bazującego na Corvette w 1957 roku i w przypadku opcjonalnego pakietu dla Chevroleta Impali z 1961 r., a bardziej współcześnie w nazwie jednego z wariantów Camaro piątej generacji.

Zdjęcia: Chevrolet, opracowanie: BM