MotoNews.pl

Specjalna edycja Corvette na stulecie Chevroleta

08 kwietnia 2011

Kategoria | Premiery
Corvette-Z06 Cent Edit 7

Chevrolet, który jako marka powstał sto lat temu, świętuje tę rocznicę wypuszczając na rynek Centennial Edition Corvette 2012, czyli model w edycji specjalnej przygotowanej na tę okazję. Limitowana edycja Corvette ma czarne nadwozie w odcieniu Carbon Flash Metallic z satynowaną grafiką, unikalne elementy designu oraz zaopatrzono ją w sportowe technologie. Koła ozdobiono czarnymi felgami z lekkich stopów, zza których prześwitują czerwone zaciski hamulcowe. Na słupkach B, środkowej części kierownicy i kołpakach znalazło się logo z wizerunkiem Louisa Chevroleta. Na zagłówkach foteli wytłoczono specjalne logo z okazji setnej rocznicy powstania Chevroleta. Deskę rozdzielczą o drzwi obito hebanową skórą. Na kierownicy, fotelach, konsoli środkowej i otulinie gałki zmiany biegów znajdziemy czerwone szwy i akcenty z mikrofibry.

Pojazd wyposażono także w zawieszenie z systemem Magnetic Selective Ride Control (selektywnej, magnetycznej kontroli) dopasowujący sztywność amortyzacji do tempa i stylu jazdy kierowcy.

Pakiet Centennial Edition 2012 będzie dostępny dla wszystkich wariantów Corvette, włączając w to wersję Grand Sport,, Z06 i ZR1 – począwszy od lata tego roku. Jeden z modeli Corvette Z06 Centennial Edition o numerze 00100 zostanie także zlicytowany podczas specjalnej aukcji na Florydzie, już w tę sobotę, a kwota uzyskana z aukcji zostanie przekazana na walkę z rakiem u dzieci.

Zdjęcia: Chevrolet, opracowanie: BM