MotoNews.pl

Ferrari F12berlinetta według DMC Design

08 stycznia 2013

Kategoria | DMC  Tuning
DMC Ferrari F12 Berlinetta8

Miesiąc temu chwaliliśmy Lamborghini Aventador LP900 SV, czyli propozycję niemieckiego tunera DMC Design dla najnowszego członka rodziny Lambo. Pakiet modyfikacji m.in. zwiększał moc Aventadora do imponujących 900 KM (standardowo to 700 KM), a eksperci z DMC zadbali o ekskluzywność swojej oferty tworząc jedynie dziesięć zestawów tego typu.

Teraz z warsztatu DMC Design wyjechało zmodyfikowane Ferrari F12berlinetta, które Niemcy opatrzyli mianem SPIA. Tym razem mamy do czynienia z czysto wizualnym tuningiem polegającym na zamontowaniu na nadwoziu nowych komponentów i wymianie obręczy oraz ogumienia.

Ferrari F12berlinetta, najszybsze Ferrari, jakie dotąd zbudowano, to również nowość w stajni Ferrari. Zadebiutowało w zeszłym roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Pod maską kryje oczywiście silnik V12. Dostarcza on supersamochodowi mocy 740 KM i maksymalnego momentu obrotowego 690 Nm, dzięki czemu F12berlinetta rozpędza się do 340 km/h, a z miejsca do „setki” mknie w 3,1 sekundy.

To tego bardzo ujmującego za serce pakietu DMC Design dodało nową dokładkę na przedni zderzak nadającą Ferrari jeszcze bardziej agresywny charakter, masywne dyfuzory boczne i dyfuzor w tyle, którego wygląd zainspirował słynny model Ferrari 599XX i który dodaje „męskości” F12berlinetta. Oprócz tego Ferrari wzbogaciło się w nowy spojler modelujący tył auta tak, że sprawia wrażenie jeszcze bardziej sportowego pojazdu. Maskę silnika wymieniono na nową, wykonaną z włókna węglowego. Z tego samego materiału zrobiony jest chwytacz powietrza na dachu oraz komora silnika. Tuner ma również w planach specjalne wykończenia lusterek bocznych. Końcowy akcent w pakiecie DMC Design stanowią nowe 21- lub 22-calowe obręcze z lekkich stopów oraz sportowe opony Pirelli w rozmiarze 255/30/21 i 332/25/22.

Zdjęcia: DMC Design, opracowanie: BM