MotoNews.pl

Mercedes-Benz E63 AMG – pierwszy teaser

09 stycznia 2013

Mercedes E63 AMG 1

Zostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia tegorocznej edycji North American International Auto Show i producenci w gorączkowym pośpiechu zaczynają przerzucać się kolejnymi „teaserami” zapowiadającymi motoryzacyjne premiery w Detroit. Dziś dołączył do nich Mercedes-Benz publikując zdjęcie ostatniego elementu układanki o nazwie „Nowa klasa E”. Chodzi o sedana E63 AMG po faceliftingu. Przypomnijmy, że poniedziałek mogliśmy się zapoznać ze zdjęciami Mercedesów-Benz klasy E Coupe i Cabriolet w nowej odsłonie.

Wróćmy jednak do sportowej wersji klasy E. Producent nie ujawnił zbyt wielu szczegółów, a na opublikowanej fotografii możemy podziwiać całą rodzinę z plakietką “E”: sedana, kombi, coupe, kabriolet i E63 MG na czele peletonu. Co ciekawe, wygląda na to, że pakiet nadwoziowy Sport w kombi i coupe wyglądem jest bardzo zbliżony do pakietu AMG.

Mercedes E63 AMG 2013 ma nowe reflektory, atrapę chłodnicy, maskę silnika i zderzaki, ale największą niespodziankę kryje we wnętrzu. Jego sercem jest wzmocniony, 5,5-litrowy silnik biturbo V8 stuningowany przez AMG, który będzie można połączyć z 7-biegową przekładnią automatyczną i napędem na wszystkie koła 4MATIC. Jednostka napędowa najprawdopodobniej będzie się odznaczać mocą w zakresie 550-575 KM i maksymalnym momentem obrotowym 720 Nm. Mercedes-Benz E63 AMG ma być w stanie rozpędzić się z miejsca do 100 km/h w 3,4 sekundy.

Jak powiedział przedstawiciel producenta:

„W Detroit Mercedes-Benz zaprezentuje (…) nie tylko klasę E w wersji Saloon, Estate, Coupe i Cabriolet, lecz także model E63 AMG, od teraz dostępny w wariancie z napędem 4MATIC, a także – oczywiście nowe czterodrzwiowe coupe CLA”.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, opracowanie: BM