MotoNews.pl

Ferrari California 3S (Surfista Silver Star)

23 listopada 2011

Kategoria | DMC  Rynek Premium  Tuning
Marka, model | ,
DMC Ferrari California 13

Niemiecki tuner DMC wziął na swój warsztat roadstera Ferrari California. Po poprawkach inżynierów z DMC kabriolet nosi nazwę California 3 S, co jest skrótem od słów „Surfista Silver Star”. Modyfikacje objęły zarówno zmiany kosmetyczne, jak i przeróbki techniczne. Pojazd ma zadebiutować oficjalnie podczas imprezy Top Marques, jaka odbędzie się w Makau w dniach 24-27 listopada.

California zyskała nowy pakiet komponentów poprawiających charakterystykę aerodynamiczną nadwozia wykonanych z włókna węglowego w srebrnym kolorze. Pakiet nie jest zbyt rozbudowany, ponieważ w jego skład wchodzą: przedni splitter i tylny dyfuzor. Kabriolet ozdobiono felgami marki ADV1 – 21-calowymi z przodu i 22-calowymi z tyłu.

Sporo za to zmieniło się pod maską – DMC zamontowało tam układ turbodoładowujący, większe dysze wtryskowe, nowy korbowód, bardziej sportowy układ wydechowy i przeprogramowało jednostkę kontrolną silnika. Dzięki temu moc Californii zwiększyła się z 460 KM (338 kW) do 606 KM (446 kW). California 3S rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy i jest w stanie rozwinąć prędkość maksymalną 325 km/h.

Zdjęcia: DMC, opracowanie: BM