MotoNews.pl

Nowy Jeep Grand Cherokee – europejska premiera w Genewie

26 lutego 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Grand Cherokee Summit 10

Na marcowej wystawie w Genewie Jeep pokaże model Grand Cherokee w odsłonie na 2014 rok. Pojazd ma nowy design nadwozia i kabiny, poprawiono jego osiągi i zwiększono komfort jazdy w SUVie.

Jeep Grand Cherokee 2014 będzie wyposażony w nową, 8-biegową przekładnię automatyczną wpływającą na znaczne obniżenie zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń, a jednocześnie poprawiającą przyspieszenie i ułatwiającą zmianę biegów.

Zmiany w wyglądzie nadwozia objęły zamontowanie biksenonowych reflektorów ze światłami do jazdy dziennej LED i nowe kolory lakieru. W kabinie pojawiły się wykończenia ze skóry Natura Plus i wysokiej jakości drewna oraz trójramienna kierownica. Nowinkami w technologiach informacyjno-rozrywkowych są – nowy Uconnect z 8,4-calowym ekranem dotykowym i 7-calowy wyświetlacz TFT, który można konfigurować zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Oczywiście Jeep zachował swoje własności terenowe gwarantowane przez dwa warianty napędu na wszystkie koła, pneumatyczne zawieszenie Jeep Quadra-Lift i system kontroli trakcji Selec-Terrain. Obszerny system bezpieczeństwa obejmuje m.in. nowy system Selec-Speed Control regulujący prędkość zjazdu i podjazdu, dzięki czemu kierowca w minimalnym stopniu musi ingerować podczas pokonywania wzniesień oraz system ostrzegania o zagrożeniu najechania na poprzedzający pojazd Forward Collision Warning. Przydatna może się okazać również funkcja Crash Mitigation. Wykorzystuje ona czujniki radarowe by stwierdzić, czy Jeep nie zbliża się zbyt szybko do pojazdu znajdującego się przed nim i – jeśli to konieczne – ostrzega kierowcę o zagrażającej kolizji. Jeśli kierowca nie zareaguje funkcja samoczynnie zatrzyma samochód.

Nowy Jeep Grand Cherokee będzie dostępny w europejskich salonach sprzedaży od trzeciego kwartału tego roku. Oprócz wariantów wyposażeniowych Laredo, Limited i Overland pojawi się także luksusowe wersja Summit.

Zdjęcia: Jeep, opracowanie: BM