MotoNews.pl

Abarth Fuori Serie na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie

26 lutego 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Abarth 695 Fuori serie1

„Samochód na miarę”, taka koncepcja legła u podstaw programu Abarth Fuori Serie przeznaczonego dla klientów, którzy chcą cieszyć się ekskluzywnym charakterem pojazdu o indywidualnym wyglądzie i dobrymi osiągami. Pojazdy z serii Fuori będą korzystać ze stuningowanego silnika 1.4 Turbo T-Jet 16v o mocy 180 KM, manualnej przekładni Abarth Competizione i oferują szeroką gamę wykończeń. Potencjalnie każdy z samochodów serii może wyglądać inaczej i mieć inne wykończenia.

Modele z serii Fuori wyposażono w wyczynowe ogumienie zamontowane na 17-calowych obręczach. Układ hamulcowy został wzmocniony i obejmuje m.in. tarcze Brembo o średnicy 305 mm z 4-tłoczkowymi zaciskami. W zawieszeniu zamontowano amortyzatory FSD marki Köni®. Układ wydechowy z podwójnymi końcówkami rur charakteryzuje się potężnym brzmieniem. Samochody z serii Fuori mają też ksenonowe reflektory.

Wnętrza Abarthów Fuori wykończono włóknem węglowym i innymi ciekawymi materiałami. W kabinie zamontowano też system audio JBL stworzony przez firmę Harman z 9 głośnikami i 8 wzmacniaczami o łącznej mocy 400 W.

W Genewie pojawią się cztery przykłady modeli z serii Fuori. Abarth 695 Record i Abrath 695 Scorpione wyglądem nawiązują do historycznych modeli Abarth 750 Record Bertone i 124 Abarth. Natomiast Abarth 695 Hype i Abarth 695 Black Diamond spoglądają w przyszłość i zastosowano w nich innowacyjne materiały i technologie. Pierwsze dwa modele stworzono z myślą o młodszych klientach, a dwa kolejne przeznaczone są dla klientów o bardziej wyrafinowanym guście.

Zdjęcia: Abarth, opracowanie: BM