MotoNews.pl

Fiat 500 GQ

26 lutego 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Fiat 500 GQ 3

Goście Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie będą świadkami światowej premiery Fiata 500 w specjalnej serii GQ – efektu współpracy włoskiego producenta z czasopismem dla mężczyzn Gentlemen’s Quarterly. Samochód wejdzie do sprzedaży w czerwcu, a model pokazowy nowej limitowanej edycji będzie zajmować poczesne miejsce na stoisku Fiata podczas wystawy w Szwajcarii. Miejskie autko w specjalnej wersji wyróżnia się wyrafinowanym, dwubarwnym, lakierem nadwozia w odcieniu matowej szarości i czerni włókna węglowego.

Fiat GQ powstał z myślą o „mężczyznach trzeciego milenium”, mieszkańców dużych metropolii lubiących wyrafinowaną estetykę i bezkompromisowy styl, spędzających dużo czasu w Internecie i doceniających życie towarzyskie i kulturalne, jakie oferują duże miasta.

Tyle górnolotnych stwierdzeń, teraz konkrety. Nowa seria specjalna bazuje na Fiacie 500S. Nadwozie polakierowano w dwóch odcieniach, obudowy lusterek bocznych pokryto chromem. W limitowanej edycji Fiata 500 zamontowano też 16-calowe obręcze z logo GQ. Przy tarczach hamulcowych znalazły się pomarańczowe zaciski (tylko w wersjach z 1,4-litrowym silnikiem o mocy 100 KM).

We wnętrzu znajdziemy szarą podsufitkę, deskę rozdzielczą z pomarańczowym logo Fiat 500 GQ i fotele obite skórzaną tapicerką ze szwami w tym samym kolorze, co materiał obiciowy. Na pedały gazu, hamulca i sprzęgła nałożono aluminiowe nakładki, a gałkę dźwigni zmiany biegów obciągnięto skórą.

Nowy Fiat 500 GQ może kryć pod maską 1,2-lutrowy silnik o mocy 69 KM, 0,9-litrową jednostkę TwinAir o mocy 85 KM, 1,4-litrowy silnik o mocy 100 KM lub 1,3-litrowego MultiJeta o mocy 95 KM (wszystkie współpracują z manualną skrzynią biegów).

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM