MotoNews.pl

Toyota GT86 Cup Edition

22 marca 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Toyota- GT 86 Cup 13

Toyota opublikowała informacje oraz zdjęcia specjalnej wersji modelu GT 86 o nazwie Cup Edition. Popularny sportowy model z napędem na tylną oś zyskał właśnie limitowaną serię ograniczoną do zaledwie 86 egzemplarzy. Cup Edition powstał, by uczcić rozpoczęcie serii wyścigowej Toyota GT 86 Cup. Organizacją zmagań zajmuje się Toyota, a wszystkie wyścigi będą się odbywać w Europie. W konsekwencji edycja specjalna Toyota GT 86 Cup Edition będzie dostępna w sprzedaży wyłącznie na naszym kontynencie.

Sportowa Toyota w wersji specjalnej ma nadwozie pokryte białym lakierem. Ozdobiono je pasami w odcieniach szarości i czerwieni dekorującymi maskę silnika i boki auta. Oprócz tego na liście wyposażeniowej GT 86 Cup Edition znalazły się 18-calowe obręcze z lekkich stopów OZ Racing i opony Pirelli Zero Nero GT.

Zmiany we wnętrzu kabiny objęły wymianę kierownicy na sportowy model wykończony Alcantarą z dekoracyjnymi, czerwonymi przeszyciami, montaż specjalnej deski rozdzielczej z plakietkami „Cup Edition” oraz tabliczki znamionowej z aluminium z numerem seryjnym każdego z egzemplarzy wchodzących w skład limitowanej serii.

Niestety w edycji specjalnej poświęconej serii wyścigowej zabrakło tego, co wydawało się w tym przypadku dość oczywiste, a mianowicie lekkiego choćby „podkręcenia” osiągów. Pod maską Toyoty GT 86 Cup Edition znajduje się ten sam 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik, co w wersji podstawowej. Generuje on też taką samą moc: 200 KM.

Na osłodę japoński producent postanowił dorzucić przyszłym właścicielom Toyoty GT 86 Cup Edition dwa bilety na imprezę organizowaną przez niego na Nurnburgring dla najważniejszych klientów.

Limitowana seria Toyoty GT 86 jest o 2680 euro droższą od standardowego modelu.

Zdjęcia: Toyota, opracowanie: BM