MotoNews.pl

Hyundai Elantra ma nowy wygląd dzięki DC Design

12 lipca 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Hyundai Elantra 10

Większość ludzi uważa, że aktualna generacja Hyundaia Elantry jest raczej nudna, jednak my sądzimy, że jego design jest całkiem ciekawy, zwłaszcza jeśli porównać go z podobnymi ofertami innych producentów. Wiadomo jednak, że każdy ma własne standardy piękna i że wiele osób pewnie raczej wolałoby przesiąść się na rower, niż zająć miejsce za kółkiem Elantry. Dla tych sceptycznych mamy ciekawą propozycję tunera DC Design, który spróbował uatrakcyjnić nieco czterodrzwiowego, koreańskiego sedana.

Specjaliści z DC Design przede wszystkim postarali się nieco zdynamizować styl Elantry stosując specjalny zestaw kolorów lakieru nadwozia – całość pokryto matową czernią i dodano do tego czerwone pasy i barwne akcenty w przedniej i tylnej części. Do tego doszły inne modyfikacje zewnętrzne, takie jak przeprojektowanie atrapy chłodnicy, zastosowanie nowych wlotów powietrza, przesłonięcie otworów wentylacyjnych siatką o strukturze plastra miodu i montaż nowych świateł przeciwmgielnych. Pojazd zyskał także zestaw nowych obręczy z lekkich stopów, czerwony dyfuzor i końcówki rur wydechowych o trójkątnym przekroju.

Wnętrze zmodyfikowano w niewielkim stopniu – wzbogacono je o czerwone elementy kontrastujące z czarnym nadwoziem, takie jak: fotele, dolna część deski rozdzielczej i progi drzwiowe – by wymienić tylko kilka z nich.

I jak wam się podoba Hyundai Elantra w takiej odsłonie? Wydaje się nieco ciekawszy?

Zdjęcia: DC Design, autoevolution.com, opracowanie: BM