MotoNews.pl

BMW M5 w edycji specjalnej Nighthawk– tylko w Japonii

12 lipca 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | , ,
BMW M5 10

Bawarski producent raczył nas w tym roku już paroma edycjami specjalnymi swoich modeli – w kwietniu na rynku pokazało się BMW serii 5 w edycji Exclusive Sport, a w maju BMW serii 7 V12 Bi-Turbo Special Edition. Na lato BMW postanowiło sprawić niespodziankę swoim japońskim klientom i przygotowało kolejną limitowaną serię, przeznaczoną do sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni, tym razem chodzi o specjalną wersję modelu M5.

Edycja nosi nazwę Nighthawk i w jej ramach powstanie jedynie dziesięć egzemplarzy sportowego BMW. Trudno powiedzieć, czy nazwę zainspirował drapieżny ptak po polsku zwany uroczo „lelkiem”, czy jednak słynny, amerykański odrzutowy samolot bombowy wykonany w technologii stealth (stawiamy na to drugie) – tak, czy inaczej wyjątkowe BMW wyróżnia się obecnością na liście wyposażeniowej fabrycznego pakietu Competition oraz niezwykłym odcieniem lakieru o nazwie „zamrożona czerń”, który znajdziemy zarówno na nadwoziu, jak i na obręczach z lekkich stopów. By dodatkowo podkreślić mroczny styl BMW Nighthawk producent dodał czarne, chromowane elementy w postaci atrapy chłodnicy, klamek drzwi, obudów lusterek bocznych, końcówek rur wydechowych, tylnego dyfuzora i lameli bocznych.

Dzięki pakietowi Competition specjalna edycja BMW M5 generuje moc 575 KM, co w zupełności wystarcza, by rozpędzić się z miejsca do 100 km/h w ciągu 4,2 sekundy.

Do dekoracji kabiny użyto mnóstwa skóry najlepszej jakości w kolorze pomarańczowym oraz wykończeń z włókna węglowego wchodzących w skład pakietu M Performance.

W japońskich salonach sprzedaży BMW M5 Nighthawk zostanie opatrzony etykietką z ceną 18, 2 miliona jenów, czyli w przeliczeniu ponad 600 000 złotych polskich.

Zdjęcia: BMW, autoevolution.com, opracowanie: BM