MotoNews.pl

Nowe akcesoria z serii M Performance dla BMW serii 4

14 sierpnia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
BMW M Performance 16

BMW poszerza właśnie ofertę akcesoriów z serii M Performance Parts o produkty przeznaczone do uatrakcyjniania modeli BMW z serii 4. Co więcej, części z serii BMW M Performance są dostępne nie tylko dla samochodów oznaczonych literką „M”, lecz również dla „zwykłych” BMW serii 1, serii 3, serii 5 i serii 6. Komponenty stworzone we współpracy z BMW M GmbH to elementy napędowe, zawieszeniowe, poprawiające aerodynamikę nadwozia i wygląd wnętrza kabiny, dzięki którym modele BMW stają się dynamiczniejsze i nabierają jeszcze bardziej sportowego charakteru.

Wracając do akcesoriów M Performance dla BMW serii 4. Zestaw dostępny jest dla BMW 420d, w którym zwiększa moc o 12 kW i maksymalny moment obrotowy o 40 Nm, dla BMW 430d, w którym zwiększa moc o 20 kW i maksymalny moment obrotowy o 40 Nm oraz dla BMW 435i, w którym zwiększa moc o 24 kW i maksymalny moment obrotowy o 50 Nm. Wszystko to bez negatywnego wpływu na zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń. Dla modeli BMW 428i oraz BMW 435i jest również dostępny specjalny pakiet komponentów dla układu wydechowego, który składa się z chromowanych lub pokrytych włóknem węglowym końcówek rur wydechowych. W ramach serii BMW M Performance znajdziemy także mechanizm różnicowy z blokadą, zawieszenie o sportowym ustawieniu, układ hamulcowy z czerwonymi, żółtymi lub pomarańczowymi zaciskami oraz specjalne obręcze z lekkich stopów o średnicy 20 lub 18 cali, dostępne w dwóch wariantach stylistycznych.

Dynamiczny styl BMW serii 4 podkreślają dodatkowo komponenty BMW M Performance przeznaczone do montażu na nadwoziu: nowa, czarna kratka nerkowatej atrapy chłodnicy, wstawka w dyfuzorze tylnym, naklejki z boku auta z napisem „M Performance”, ozdobne pasy boczne, splitter przedni z włókna węglowego, nowe obudowy lusterek bocznych i spojler tylny.

Elementy BMW M Performance w kabinie BMW serii 4 zostały zainspirowane przez świat wyścigów samochodowych. Najdziemy tam nową, sportową kierownicę z umieszczonymi centralnie markerami w kolorze czerwonym, dźwignię zmiany biegów i hamulca ręcznego wykonane z włókna węglowego, otulinę dźwigni zmiany biegów z Alcantary. Dostępne są także elementy dekoracyjne z włókna węglowego i Alcantary, nakładki ze stali szlachetnej na pedały gazu, hamulca i sprzęgła, specjalne zaprojektowany podnóżek i sygnowane dywaniki.

Nowe BMW serii 4 Coupe z komponentami BMW M Performance zadebiutuje podczas tegorocznej wystawy IAA we Frankfurcie nad Menem.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM