MotoNews.pl

BMW E91 330d według BBM Motorsport

26 sierpnia 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
BBM Motorsport BMW E91 12

BBM Motorsport to mało znana w naszym kraju firma tuningowa z niemieckiego Senden. Specjalizuje się w tuningu technicznym i osiąga naprawdę niezłe efekty. Ostatnio zaprezentowała zmodyfikowane BMW E91 330d.

Korzystając z “chip tuningu” specjaliści z BBM Motorsport zwiększyli moc BMW ze standardowych 231 KM do 274 KM, a maksymalny moment obrotowy z 530 Nm do aż 859 Nm. System wzmacniający jednostkę napędową bawarskiego modelu został opracowany na dzięki wykorzystaniu platformy testowej Dynojet 224xLC należącej do tunera. Oprócz tego zoptymalizowano pracę jednostki kontrolnej silnika i wymieniono układ wydechowy na wersję Turbo; zamontowano także nowe filtry powietrza. Kombi BMW zyskało także zestaw zawieszeniowy typu coilover KW Street Comfort, by zapewnić kierowcy i pasażerom odpowiedni komfort jazdy przy dłuższych podróżach. Samochód porusza się na oponach w rozmiarze 225/35 z przodu i 225/30 z tyłu zamontowanych na 19-calowych obręczach z lekkich stopów BBS CH-R.

Oczywiście tego rodzaju projekt powinien przyciągać uwagę również wyglądem. Z tego względu nadwozie BMW E91 330d zostało pokryte w całości ozdobną folią w kolorze pomidorowej czerwieni z matowymi, czarnymi akcentami. Emblematy BMW dodatkowo przyciemniono. Teraz z pewnością trudno będzie przeoczyć na drodze to BMW serii 3 Touring. Wnętrze kabiny również zostało dopasowane do nowego stylu na zewnątrz. Znalazły się tam ozdobne pasy w kolorze czerwonym, a także cyfrowy wyświetlacz prędkości oraz funkcja wysuwająca kluczyk zapłonu, gdy tylko kierowca przyciśnie guzik wyłączający silnik.

 

Zdjęcia: BBM Motorsports, opracowanie: BM