MotoNews.pl

Limuzyna BMW serii 3 według AC Schnitzer gotowa do drogi

02 października 2012

Marka, model | ,
ACSchnitzer BMW 3 7

Tuningowy ekspert z Aachen, AC Schnitzer pomógł BMW serii 3 z silnikami diesla 318d i 320d w uzyskaniu mocy 171 KM/126 kW i 218 KM/160 kW. Modyfikacje dla modeli 328i i 335i dadzą natomiast rezultaty w postaci wzrostu mocy odpowiednio do 294 KM/216 kW i 360 KM/265 kW, jednak te pakiety wzmacniające znajdują się jeszcze w ostatniej fazie przygotowawczej. Jedno jest pewne: dzięki ofercie AC Schnitzer BMW serii 3 będzie jeszcze bardziej imponować osiągami i wyglądem.

A skoro już wspomnieliśmy o stronie wizualnej – tuner postarał się by odzwierciedlała ona zmiany, jakie zaszły pod maską serii 3. Zestaw komponentów poprawiających aerodynamikę auta obejmuje: spojler przedni, chromowaną atrapę chłodnicy, spojler zamontowany w tylnej części dachu, spojler tylny i poszerzony fartuch tylny, plus ozdobne pasy na nadwoziu.

Limuzyna będzie także dobrze słyszalna dzięki sportowym tłumikom układu wydechowego z jedną lub dwiema chromowanymi końcówkami rur wydechowych w stylu „Racing”.

AC Schnitzer uzupełnił standardowe zawieszenie BMW o specjalny zestaw sprężyn i moduł obniżający. Klienci mogą również wybrać jeden z nowych zestawów obręczy: dwukolorowych lub srebrnych Type IV oraz Type I lub Type VIII o średnicy od 18 do 20 cali. Nowym dodatkiem w ofercie AC Schnitzer są obręcze Type VIII w dwóch odcieniach srebra. Występują w rozmiarze 18, 19 i 20 cali i odznaczają się sportową elegancją.

We wnętrzu limuzyny AC Schnitzer zastosował nową, aluminiową pokrywę „Black Line” dla systemu BMW ‘”i-Drive”. Elementy wykonane z tego samego materiału znajdziemy także na dźwigni zmiany biegów, dźwigni hamulca ręcznego, pedałach gazu, hamulca i sprzęgła oraz podnóżku.

Zdjęcia: AC Schnitzer, opracowanie: BM