MotoNews.pl

Honda na Motor Show 2016

01 kwietnia 2016

Kategoria | Premiery  Targi
Honda-Civic-Tourer-Poznan-MotorShow 7

Honda Motor Europe Oddział w Polsce także bierze udział w targach motoryzacyjnych w Poznaniu. Na stoisku firma zaprezentowała gamę modeli oferowanych na polskim rynku i przypomniała o sportowych korzeniach marki.

Ekspozycja Hondy podzielona jest na dwie strefy. W pierwszej znajduje się poliftingowa wersja modelu CR-V oraz dwie nowości ostatniego kwartału ubiegłego roku – Jazz i HR-V. Honda Jazz, pomimo niewielkich gabarytów, kojarzona jest z niezwykłą przestronnością i funkcjonalnością, natomiast model HR-V wiele lat temu był zaczątkiem segmentu małych SUV’ów i za sprawą nietuzinkowej stylizacji, wsławił się jako „Joy Machine”.

Druga część stoiska poświęcona jest rodzinie modelu Civic prezentowanego w trzech odmianach nadwoziowych: hatchback, sedan oraz combi. Honda zaznacza swoje sportowe korzenie, pokazując pięciodrzwiową odmianę Civica w wersji stylizacyjnej Sport w sąsiedztwie najmocniejszej odmiany modelu opatrzonej znaczkiem TypeR. Civic TypeR to najgorętsza nowość Hondy, gdyż pierwsze egzemplarze tego auta pojawiły się w Polsce w grudniu ubiegłego roku.

Sportowy charakter ekspozycji podkreśla wystawowy egzemplarz modelu Civic WTCC. Już w najbliższy weekend trzej kierowcy fabrycznego zespołu Hondy wystartują takimi autami w pierwszym wyścigu Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w sezonie 2016. To jeden z wielu sportów motorowych, w których Honda bierze udział na całym świecie.

Zdjęcia: MotoNews.pl