MotoNews.pl

Honda Civic WTCC 2012 rozpoczyna testy na torze

03 sierpnia 2012

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Honda Civic WTCC 5

Honda ogłosiła dziś, że rozpoczyna fazę testową swojego wyścigowego modelu, który weźmie udział w rozgrywkach Ogólnoświatowych Wyścigowych Mistrzostw Samochodów Turystycznych organizowanych przez FIA. Chodzi oczywiście o Civica w specyfikacji WTCC. Pierwsze próby przeprowadzono 31 lipca i 1 sierpnia na torze Vallelunga, w pobliżu Rzymu. Kolejne trwać będą jeszcze parę miesięcy, a przeprowadzać je będzie mistrz WTCC z 2009 roku, Gabriele Tarquini.

Nowy Civic zadebiutuje w październiku i weźmie udział w trzech wyścigach 2012 FIA World Touring Car Championship. Za jego kierownicą zasiądzie Tiago Monteiro. Wyniki tegorocznych testów i dane zebrane podczas wyścigów posłużą do dalszego dopracowania modelu, który w przyszłym roku będzie się zmagać już w całym sezonie WTCC.

Honda przedstawiła dziś wreszcie zdjęcia, na których można w całej krasie zobaczyć Civica WTCC 2012. Kształt jego nadwozia to rezultat długotrwałych prób w tunelu aerodynamicznym. Pojazd ma wydłużoną przednią część i nowy fartuch tylny oraz kilka dodatkowych komponentów poprawiających aerodynamikę.

Napęd Hondy Civic WTCC stanowi 1,6-litrowy, 4-cylindrowy silnik benzynowy HR-412E turbo z wtryskiem bezpośrednim. Oczywiście jego specyfikacja jest zgodna z wytycznymi FIA.

Komentując program testów torowych Civica WTCC, szef zespołu Honda Racing Team JAS, Alessandro Mariani powiedział:

„Ujrzenie gotowego Civica na torze wyścigowym było wyjątkowo emocjonującym momentem dla całego zespołu. Jestem dumny z pracy wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt. Udało im się osiągnąć tak wiele w tak krótkim czasie. Wszyscy pracowali bez wytchnienia, by dotrwać do tego momentu, a nowy samochód oraz silnik odpowiadają naszym oczekiwaniom. Pierwsze testy torowe dostarczyły nam wiele danych i informacji, ale przed nami wciąż daleka droga na tor Suzuka, gdzie pojawimy się w październiku. To jeszcze nie koniec. To dopiero początek. Od teraz będziemy jeszcze bardziej zajęci.”

Zdjęcia: Honda, opracowanie: BM