MotoNews.pl

Największa premiera najmniejszego Rolls-Roycea

07 marca 2017

Kategoria | Rynek Premium
Rolls-Royce-SRH 4

Rolls-Royce Motor Cars zaprezentował nowy i oryginalny koncept luksusu, stworzony dla niezwykle wyjątkowego klienta – dla dziecięcego oddziału chirurgii jednego dnia szpitala St Richard znajdującego się w rodzinnym mieście marki Rolls-Royce Chichester, hrabstwo West Sussex. Odpowiednio nazwany model Rolls-Royce SRH pozwoli dzieciom oczekującym na zabieg pokonać korytarze oddziału pediatrycznego oznaczone znakami drogowymi i wjechać do „teatru operacji”, czyli do sali operacyjnej. Samodzielne prowadzenie auta ma zredukować stres u małych pacjentów.

Rolls-Royce SRH przetestowany przez małych pacjentów

Firma zaprosiła dwójkę małych pacjentów szpitala do swojej siedziby, by przetestowali nowy model. Molly Matthews oraz Hari Rajyaguru zaszczycili ceremonię odsłonięcia samochodu. Uroczystość w Goodwood Studio została poprowadzona w sposób identyczny do wydarzeń organizowanych dla wszystkich klientów VIP. Była okazją do ostatecznego przeglądu oraz zatwierdzenia modelu przed oficjalnym przekazaniem Rolls-Royce’a SRH pacjentom, ich rodzinom oraz zespołowi chirurgów w St Richard’s Hospital.

Dwójka dzieci i ich rodzice doświadczyli prawdziwej obsługi VIP w stylu Rolls-Royce’a, której towarzyszyło wyjątkowe doświadczenie niedostępne dla innych. Molly and Hari mieli okazję przeprowadzić pierwsze jazdy testowe na linii produkcyjnej Rolls-Royce’a. To unikalny przywilej zarezerwowany dla szefa firmy, który korzysta z niego wyłącznie w procesie zatwierdzenia nowej rodziny modelowej – ostatnio w przypadku modelu Phantom 8, którego premiera zbliża się wielkimi krokami. Molly, Hari wraz z rodzinami zostali powrócili już do domów odwiezieni przez szoferów modeli Rolls-Royce Ghost.

 

“Jesteśmy dumnym członkiem społeczności hrabstwa West Sussex. Oddział pediatryczny w szpitalu St Richard’s w Chichester wykonuje wspaniałą pracę opiekując się młodymi ludźmi i ich rodzinami,” powiedział Torsten Müller-Ötvös, szef Rolls-Royce Motor Cars. “Wierzymy, że Rolls Royce SRH przyczyni się do zredukowania stresu u małych pacjentów podczas pobytu w szpitalu.”

Rolls-Royce SRH stworzony od podstaw przez dedykowany zespół tworzący wersje Bespoke dużych samochodów, pokazuje prawdziwe studium luksusu w wersji Bespoke. Podobnie, jak przy w zamówieniach Bespoke, w każdym aspekcie tego projektu widać nieustanne dążenie do zrozumienia potrzeb klienta. Dlatego właśnie samochód jest w dwóch odcieniach kolorystycznych – Andalusian White oraz Salamanca Blue – zaś jego wykończenie stanowi namalowana ręcznie linia St James coachline w kolorze czerwonym.

Wnętrze charakteryzuje ta sama finezja i dbałość o detal, która jest włożona w każdy inny projekt dla klientów Rolls-Royce’a: dwubarwna kierownica, siedzenie oraz środki felg nawiązują do linii St James Red coachline. 24-voltowa bateria umożliwia w ciągu kilku sekund osiągnięcie prędkości maksymalnej10 mil na godzinę zachowując się przy tym tak cicho, jak wspaniałe silniki V12. Przełącznik umożliwia również wolniejszą, ale tak samo radosną jazdę.

Słynne credo Sir Henry’ego Royce’a: “kiedy coś nie istnieje, zaprojektuj to” wciąż rozbrzmiewa w domu marki w Goodwood, zaś jego ucieleśnieniem jest koncept Rolls Royce SRH. Zespół pracowników Bespoke poświęcił ponad 400 godzin prywatnego czasu na stworzenie i dopieszczenie tego wyjątkowego egzemplarza Rolls-Royce.

Nowe umiejętności o tworzeniu podwozia i technologiach elektronicznych nabyte podczas prac zostały wzmocnione poprzez wykorzystanie technik druku 3D, w tym przy wykonaniu ikony Spirit of Ecstasy oraz manetek.

Lawrie Mewse, liderka projektu Rolls-Royce SRH, powiedziała, “Jestem niezmiernie dumna z osiągnięć naszego zespołu. Ten projekt jest przykładem niesamowitych umiejętności i technologii, którą wykorzystujemy w całej fabryce Rolls-Royce’a w Goodwood. Jednakże najważniejsze jest to, co możemy przekazać lokalnej społeczności i co może pozytywnie wpłynąć ma dzieci i ich rodziców podczas pobytu w szpitalu.”

Oficjalne przekazanie samochodu Rolls-Royce SRH szpitalowi St Richard’s odbyło się 1 marca 2017.

Zdjęcia: Rolls-Royce