MotoNews.pl
REKLAMA

SsangYong Korando 2017 w Genewie

07 marca 2017

Kategoria | Targi
New-Korando

SUV Korando otrzymuje w tym roku wiele ulepszeń, m.in. nowy, stylowy wygląd, więcej wyposażenia i dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Dużej przeróbce poddany został przód samochodu, szczególnie maskownica i reflektory, które wyrażają wigor Nowego Korando. Rozpoczęcie sprzedaży w Europie planowane jest na drugi kwartał 2017 r.

Nowy Korando zaprojektowany został z myślą o młodych rodzinach, które wybierają aktywny styl życia. Oferując mnóstwo przestrzeni dla dorastających dzieci oraz ich sprzętu sportowego, trafi on do tych klientów, którzy potrzebują samochodu zdolnego podołać wszystkim wyzwaniom rodzinnego życia. W swym ogólnym wyrazie konstrukcja Nowego Korando wyraża siłę i męskość, zaś nowy, współczesny styl przydaje mu pewnego siebie, dumnego i oryginalnego wyglądu zarówno na szosie, jak i na bezdrożach.

SsangYong Korando 2017 – nowy projekt frontu

Nowy projekt frontu emanuje energią i siłą, wąska maskownica rozciągająca szeroko na boki swoje skrzydła tworzy wraz ze stylowymi reflektorami harmonijnie przyjemną linię. Światła do jazdy dziennej składające się z 11 lamp LED o wysokiej luminescencji z osobnymi soczewkami wyróżniają się i poprawiają widoczność oraz dopełniają nowy wygląd charakterystyczny dla samochodów SsangYonga.

Tył samochodu podkreślony został poprzez wyróżnienie zderzaka przy pomocy dwukolorowego malowania i podwójną końcówką rury wydechowej, charakterystyczną dla samochodów mniej grzecznych, lubiących jazdę po wertepach oraz sportową. Stylowy wygląd uzupełniają nowe 18-calowe felgi typu „diamond”, dobrze współgrające z ciemnym wykończeniem boków pojazdu.

Wnętrze nowego Korando

W modelu przygotowanym na 2017 r. ulepszono także wnętrze. Do dyspozycji kierowcy oddano nową, ergonomiczną kierownicę. Umieszczono na niej przyciski do sterowania systemem audio i tempomatem. Następnie, nowe zegary o wysokiej klarowności dają kierowcy możliwość przełączania pomiędzy sześcioma kolorami podświetlenia w zależności od preferencji. Cała tablica rozdzielcza otrzymała bardziej luksusowy i sportowy wystrój, nowe materiały i chromowe akcenty. Podczas gdy faktura tablicy rozdzielczej wykonana została we wzorze geometrycznym, to wykończenia drzwi – węglowym. Aby znacząco polepszyć bezpieczeństwo, nowy samochód posiada kamerę z tyłu, co pozwala kierowcy monitorować “martwe punkty” podczas parkowania lub powolnej jazdy.

Do wyboru klientów oddano 7-calowy wyświetlacz kolorowy z funkcją wyświetlania ekranu smartfona lub innego urządzenia przenośnego przy pomocy kabla HDMI lub 7-calowy system nawigacji TomTom: oba wspierają wyświetlanie obrazu z kamer, system głośnomówiący Bluetooth oraz mają możliwość podłączenia iPoda.

W swojej klasie Nowe Korando dysponuje jedną z największych przestrzeni wewnętrznych, a oprócz wygodnego układu foteli dla pięciu dorosłych osób, posiada również całkowicie płaską podłogę w drugim rzędzie, gdzie fotele także są wychylane do tyłu i podgrzewane. Fotele składają się w proporcji 60:40 zupełnie płasko, ułatwiając załadunek jak największej ilości bagażu.

Jednostki napędowe

Nowe Korando napędzane jest jednym z dwóch silników. Pierwszy z nich to 2,2-litrowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem spełniający normę Euro 6, drugi zaś to 2-litrowy silnik benzynowy (w zależności od rynku). Klienci mogą także wybrać pomiędzy 6-biegową skrzynią ręczną oraz opcjonalną 6-biegową automatyczną skrzynią Aisin, zapewniającą płynną i dynamiczną zmianę biegów, komfortową jazdę i dynamiczne przyspieszenie. Samochód może mieć napęd na przednią oś, bądź inteligentny napęd na dwie osie umożliwiający przełączanie w czasie jazdy, co czyni z Nowego Korando wymarzony samochód rekreacyjny.

Zdjęcia: SsangYong
REKLAMA
REKLAMA