MotoNews.pl

Citroen CXperience Concept wygrywa konkurs elegancji

19 września 2017

copyright-Julien-Hergault HER 0507

10 września Citroen CXperience Concept zdobył główną nagrodę w czwartej edycji konkursu samochodowego „Chantilly Arts & Elegance Richard Mille 2017”. Koncepcyjny model Citroena, będący ucieleśnieniem komfortu i luksusu, zaprezentowany po raz pierwszy podczas Salonu samochodowego w Paryżu, nie przestaje zachwycać. Jego imponującą sylwetkę, nagrodzoną ex-aequo wraz z jednym z innych modeli koncepcyjnych, które stanęły w szranki tego konkursu, mogło podziwiać w Chantilly 16 000 przybyłych na tę imprezę gości.

Chantilly Arts & Elegance Richard Mille

Zorganizowana 10 września br., czwarta edycja konkursu Chantilly Arts & Elegance Richard Mille, zgromadziła całą plejadę samochodów przyszłości w wyjątkowej scenerii zamkowej posiadłości w Chantilly. W tym roku na konkurs przybyło 16 000 gości, aby podziwiać modele koncepcyjne rywalizujące w Konkursie Elegancji oraz 90 historycznych modeli. Sprowadzono je ze wszystkich stron świata.

Chantilly Arts & Elegance Richard Mille to motoryzacyjny konkurs elegancji o światowej renomie. Oferuje zebranym widzom unikatowy spektakl, w którym każdy producent prezentuje swój koncepcyjny model w asyście modelki ubranej w kreację sławnego projektanta mody. Citroën zdecydował się przystąpić do tegorocznego Konkursu Elegancji z modelem CXperience Concept w asyście kreacji chińskiego stylisty Yang Li.

Citroen CXperience Concept

Citroen CXperience Concept zdobył najwyższe uznanie jury, ex-aequo z innym zgłoszonym do konkursu modelem koncepcyjnym.  Koncepcyjny model marki ma już na swoim koncie nagrodę Grand Prix RTL- Auto Plus. Zdobył ją podczas pierwszej publicznej prezentacji tego samochodu na Salonie samochodowym w Paryżu w ubiegłym roku.

Citroen CXperience Concept stanowi ilustrację możliwości Citroena wcielania w życie swojej obietnicy „Be Different, Feel Good” w segmencie luksusowych sedanów.  Swoją unikalną sylwetką CXperience  przełamuje dotychczasowe standardy, prezentując kwintesencję korzyści płynących z programu „Citroen Advanced Comfort®”

Zdjęcia: Citroen / Julien Hergault