MotoNews.pl

Renault Kadjar Runmageddon – premiera wersji limitowanej już 23.09.2017

19 września 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Renault-Kadjar-Runmageddon 3

Seria limitowana Renault Kadjar Runmageddon stanowi przypieczętowanie podjętej w tym roku współpracy Renault Polska z organizatorem tego największego w Polsce cyklu biegów z przeszkodami. To pierwsza na polskim rynku tak zaawansowana współpraca marki samochodowej  z polską marką sportową.

Czym jest Runmageddon?

Runmageddon 2017 to cykl 15 imprez biegowych z przeszkodami. Odbywają się w całej Polsce, a w tym roku weźmie w nich udział ponad 50.000 osób. Trasy o długości od 3 do 44 kilometrów naszpikowane są dziesiątkami zróżnicowanych przeszkód, zarówno naturalnych, jak i tych specjalnie skonstruowanych i dostarczonych w trudno dostępne miejsca na trasie. Najbliższy bieg odbędzie się w Warszawie a następne w Szczyrku i Łodzi.

Renault Kadjar Runmaggedon

Renault Kadjar, model, który stał się samochodową wizytówką Runmageddonu, to kompaktowy crossover Renault. Wyróżnia się atletyczną sylwetką połączoną z atrakcyjnymi, płynnymi liniami nadwozia. Wnętrze zaprojektowano z myślą o potrzebach kierowcy. Jest przestronne i charakteryzuje się wykończeniami wysokiej jakości. Auto łączy cechy SUV-a, kombi
i hatchbacka. Jednocześnie dysponuje wszelkimi atutami prawdziwego crossovera. Może jeździć po każdym rodzaju nawierzchni dzięki napędowi na cztery koła i dużemu prześwitowi wynoszącemu 200 mm. Mona też zrekonfigurować jego wnętrze w intuicyjny sposób. Bagażnik Kadjara wyróżnia się pojemnością  472 dm³ VDA (527 l).

„To całkowita nowość. Właściwie transakcja pionierska. Pierwszy raz zdarza się na polskim rynku, że producent samochodów wprowadza do otwartej sprzedaży model samochodu sygnowany i tak mocno oparty o polską marką sportową. Renault wprowadza Runmageddon do nazwy serii limitowanej. Co więcej, stylizowany logotyp Runmageddonu zostanie umieszczony także na karoserii samochodu. Tym samym na rynku rzeczywiście pojawia się dedykowany wariant samochodu. Oparty o wizerunek, uznanie i swoistą magię marki Runmageddon. To niezwykły dowód na siłę i pozycję naszej marki, która oprócz wartości sportowych ma także coraz bardziej doceniany charakter lifestyle’owy” – powiedział Grzegorz Kita, wiceprezes i współwłaściciel Runmageddon.

Wyposażenie i cechy szczególne

Seria limitowana Renault Kadjar Runmaggedon została zbudowana na wersji INTENS i dodatkowo  w wyposażeniu standardowym posiada:

  • obręcze kół ze stopu metali lekkich 19’’,
  • reflektory przednie Full LED „Pure Vision”,
  • pakiet Techno Premium (aktywny system wspomagania nagłego hamowania AEBS, system wspomagania parkowania „Easy Park Assist” z kamerą cofania, system wspomagania parkowania przód/tył/bok, system kontroli martwego pola),
  • lakier metalizowany specjalny Czerwony Flamme,
  • koło zapasowe dojazdowe,
  • specjalne oznakowanie „Runmageddon”.

Renault Kadjar Runmaggedon w cenie 85 900 zł, będzie można zarezerwować od 21.09.2017 r. na dedykowanej tej akcji stronie www. Liczba samochodów jest limitowana i wynosi tylko 50 sztuk.

Współpraca Renault i Runmageddonu

Zaangażowanie Renault w cykl Runmageddon jest elementem realizacji strategii komunikacji pod hasłem True Stories. Polega ona na prezentowaniu prawdziwych historii ludzi z pasją.

W ramach współpracy marka Renault jest także obecna ze specjalną Strefą Expo na największych wydarzeniach w ramach cyklu (m.in. w Trójmieście, Wrocławiu, czy w Warszawie). W tych miejscach na uczestników biegów i kibiców czeka wiele atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, mini wyzwania sportowe, gry zręcznościowe czy strefa odpoczynku.

Runmageddonowi na co dzień służą także trzy Renault Kadjar  – specjalnie przygotowane  i w całości obrandowane charakterystycznymi elementami, kojarzącymi się z Runmageddonem.

 

Zdjęcia: Renault