Ford EcoSport – premiera produkcyjnej wersji SUVa

Ford EcoSport – premiera produkcyjnej wersji SUVa25.02.2013
Dziś Ford zaprezentuje po raz pierwszy produkcyjną wersję nowego SUVa EcoSport w specyfikacji europejskiej podczas kongresu przemysłu technologii mobilnych Mobile World w Barcelonie. Przypomnijmy, że ...

...EcoSport po raz pierwszy pojawił się publicznie na wystawie Auto China 2012. Natomiast podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu mieliśmy okazję oglądać prototyp SUVa EcoSport w odsłonie europejskiej. Dziś poznamy finalną wersję nowego modelu.

Ford EcoSport – premiera produkcyjnej wersji SUVa 1 EcoSport będzie wyposażony w aktywowany głosem system pokładowy Ford SYNC oraz funkcję SYNC Emergency Assistance, która – w przypadku, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku - wykorzystuje informacje przekazywane przez pokładową jednostkę GPS, a także mapy i sieć telefonii mobilnej, aby określić jego miejsce i przekazać wiadomość głosową o zaistniałej sytuacji do najbliższej placówki odpowiednich służb.

Oprócz tego kompaktowy SUV będzie pierwszym modelem Forda w Europie oferującym Ford SYNC AppLink. Nowa technologia umożliwia głosową obsługę aplikacji zainstalowanych w smartfonie i zintegrowanie ich z multimedialnym systemem stanowiącym element wyposażenia samochodu. Dzięki temu pasażerowie Forda EcoSport mogą przeglądać wiadomości w Internecie, informować znajomych o swej lokalizacji lub słuchać muzyki za pośrednictwem serwisów, takich jak: Spotify.

EcoSport będzie drugim po Kuga SUVem oferowanym przez Forda w Europie. Producent planuje również wprowadzenie do sprzedaży na Starym Kontynencie nowej generacji modelu Edge, większego i bardziej luksusowego crossovera popularnego w USA i na innych rynkach.

Ford EcoSport – premiera produkcyjnej wersji SUVa 2 Zbudowany na globalnej, małej platformie Forda, kompaktowy EcoSport ma wyróżniać się zrywnością i oszczędnym zużyciem paliwa charakterystycznymi dla małych samochodów rodzinnych, zapewniając jednocześnie wszechstronność, przestronne wnętrze i podwyższoną pozycję foteli charakterystyczne dla SUVów.

Model EcoSport w Europie będzie mogła napędzać 1-litrowa jednostka EcoBoost o mocy 125 KM wyróżniona tytułem „Międzynarodowy Silnik Roku”, 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 110 KM lub 1,5-litrowy diesel o mocy 90 KM.

Wyraziste kształty atrapy chłodnicy, krótka maska silnika i pochylone słupki A nadają nowemu SUVowi współczesny charakter, a kanciaste reflektory podkreślają nowoczesny wygląd. Ford EcoSport będzie dostępny z obszernym pakietem technologii wspomagających kierowcę, w tym z systemem ESP i asystentem ruszania na wzniesieniu.

Źródło: Ford, opracowanie: BM