Hyundai Santa Fe otrzymał najlepsze w klasie systemy bezpieczeństwa

Hyundai Santa Fe otrzymał najlepsze w klasie systemy bezpieczeństwa02.06.2019
Od zeszłorocznego rynkowego debiutu Santa Fe nowej generacji uzyskał 5 gwiazdek w testach Euro NCAP oraz nagrodę SAFETYBEST za system monitorowania tylnych siedzeń (ROA).

Po NEXO, Santa Fe jest drugim modelem, w którym zastosowano innowacyjny system wyświetlania obrazu z martwego pola (Blind-spot View Monitor - BVM). System ten pokazuje kierowcy obraz z lewego i prawego boku samochodu. Widok z kamer umieszczonych w lusterkach bocznych pokazywany jest na wyświetlaczu w miejscu prędkościomierza.

System wykorzystuje szerokokątne kamery z każdej strony pojazdu, które pokazują obszar niewidoczny w konwencjonalnych lusterkach bocznych i wstecznym. Technologia ta poprawia także widoczność podczas niekorzystnych warunków drogowych takich jak ciemność czy opady atmosferyczne. System aktywuje się poprzez włączenie kierunkowskazu przy zamiarze zmiany pasa ruchu.

Model Santa Fe czwartej generacji oferuje teraz jeden z najlepszych w swojej klasie pakietów bezpieczeństwa. Dzięki wyposażeniu tego flagowego SUV-a Hyundai w system wyświetlania obrazu z martwego pola BVM, poziom bezpieczeństwa będzie jeszcze wyższy. - Andreas Christoph Hofmann, Wiceprezes Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe
Hyundai Santa Fe
Hyundai Santa Fe

Nowy Hyundai Santa Fe: zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie pasażerów

Od czasu europejskiej premiery Santa Fe pierwszej generacji w 2000 roku, Hyundai ugruntował swoją pozycję w segmencie SUV. Model Santa Fe czwartej generacji bazuje również na sukcesie swoich poprzedników, oferując technologie aktywnego bezpieczeństwa i systemy wspomagania jazdy SmartSense™.

Opracowany przez Hyundaia alert pasażerów na tylnej kanapie (ROA) jest pierwszym w branży systemem, wykrywającym pasażerów na tylnych siedzeniach w momencie, gdy kierowca opuszcza samochód.

Asystent zapobiegający kolizjom podczas cofania (RCCA), ostrzega kierowcę i automatycznie uruchamia hamulce, by uniknąć kolizji z pojazdami przejeżdżającymi za samochodem np. podczas wyjazdu z ciasnych miejsc parkingowych o ograniczonej widoczności. Korzystając z czujników radarowych, zamontowanych w narożnikach, system skanuje obszar 180˚ za samochodem. Aktywuje się w momencie włączenia wstecznego biegu.

Asystent bezpiecznego wysiadania (SEA) zapobiega otwarciu drzwi w sytuacji, gdy z tyłu nadjeżdżają inne pojazdy. Korzystając z radaru, system wykrywa zbliżające się auta i ostrzega kierowcę, gdy drzwi są otwarte (bez włączonej blokady, zapobiegającej otwarciu drzwi przez dzieci). Gdy kierowca próbuje zwolnić blokadę zabezpieczającą przed otwarciem tylnych drzwi, a system wykryje nadjeżdżające z tyłu samochody, ponownie sam aktywuje blokadę i wyśle akustyczne ostrzeżenie.

Źródło: Hyundai