Selektor terenowych trybów jazdy nowego Santa Fe

Selektor terenowych trybów jazdy nowego Santa Fe28.08.2020
Hyundai ujawnił więcej informacji na temat nowego selektora terenowych trybów jazdy. Nowy Santa Fe to pierwszy w Europie SUV marki Hyundai wyposażony w technologię zintegrowanego sterowania.

Selektor pozwoli kierowcom zoptymalizować wydajność jazdy na różnych nawierzchniach, w tym na piasku, śniegu i błocie, za pomocą wygodnego pokrętła. Opierający się na technologii napędu na cztery koła HTRAC firmy Hyundai, nowy selektor trybu terenu zapewnia jeszcze bardziej komfortowe wrażenia z jazdy, nawet w trudnym terenie. HTRAC, będący połączeniem słów „Hyundai” i „trakcja”, autonomicznie rozdziela moment obrotowy pomiędzy przednie i tylne koła w zależności od wybranego trybu jazdy dostosowując się do panujących warunków drogowych.

Hyundai
Hyundai Santa Fe

„W Hyundaiu nieustannie poszukujemy sposobów na poprawę jakości naszych samochodów i dostarczanie Klientom jeszcze lepszych produktów. Dzięki nowym funkcjom, takim jak selektor terenowych trybów jazdy, Santa Fe jest konkurencyjny pod względem oferowanych technologii i udogodnień, łącząc cechy wytrzymałego SUV-a i niezawodnego samochodu na różnych terenach.” - powiedział Andreas Christoph-Hofmann, Wiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe.

Wybór trybu jazdy i terenu za pomocą pokrętła

Nowy Santa Fe posiada eleganckie pokrętło na konsoli środkowej, którym kierowcy mogą wybierać spośród czterech drogowych i trzech terenowych trybów jazdy. Aby przełączyć się pomiędzy drogowymi, a terenowymi trybami jazdy i jazdy w terenie, wystarczy, że kierowca naciśnie przycisk na środku pokrętła. W każdej chwili kierowca może zobaczyć, z jakiego trybu jazdy aktualnie korzysta, zarówno na wyświetlaczu cyfrowych zegarów, jak i na ekranie systemu multimedialnego.

Hyundai
Hyundai Santa Fe

Tryby drogowe:

  • Comfort: do codziennej komfortowej jazda z dobrą wydajnością
  • Sport: zapewniający sportowe wrażenia i lepsze osiągi dzięki zmodyfikowanej sile wspomagania oraz szybszej reakcji przepustnicy i skrzyni biegów
  • Eco: zwiększający oszczędność paliwa dla ekologicznej jazdy poprzez zmianę przyspieszenia, momentami zmiany biegów i wydajnością klimatyzacji
  • Smart: inteligentny, w którym system przełącza się automatycznie między trybami Eco, Comfort i Sport w zależności od stylu jazdy

Podczas gdy tryby jazdy mają poprawić osiągi i wydajność w zależności od stylu jazdy, każdy z trybów terenowych optymalizuje jazdę do danej powierzchni, dostosowując moment obrotowy silnika, punkty zmiany biegów, kontrolę trakcji i rozdział momentu obrotowego napędu na wszystkie koła.

Tryby terenowe:

  • Snow: zapewnia odpowiednią kontrolę, minimalizując poślizg kół, podczas jazdy po śliskich i zaśnieżonych trasach
  • Sand: zapewnia płynne ruszanie i optymalizuje osiągi, w trudnych warunkach na miękkim podłożu takim jak piasek
  • Mud: optymalizuje odpowiednie osiągi do jazdy po śliskich i stawiających duży opór nawierzchniach takich jak błoto
Hyundai
Hyundai Santa Fe

Więcej o nowym Santa Fe

Nowy Hyundai Santa Fe, ulepszona wersja flagowego SUV-a Hyundaia w Europie, oferuje szereg nowości klasy premium. Po raz pierwszy oferowany jest z napędowym hybrydowym lub hybrydowym plug-in. Ponadto jest to pierwszy pojazd Hyundai w Europie, w którym zastosowano całkowicie nową platformę samochodową trzeciej generacji, co skutkuje jednoczesną poprawą osiągów, wydajności i bezpieczeństwa. Nowy Santa Fe wyróżnia się odważnym i charakterystycznym wyglądem, a także szeregiem nowych technologii i systemów bezpieczeństwa.

Udoskonalenia pojawiają się w 20. rocznicę obecności tego SUV-a marki Hyundai na rynku. Santa Fe - sprzedawany w Europie od 2001 roku SUV segmentu D - jest doceniany za komfort i przestronność, kompleksowe wyposażenie standardowe i funkcjonalną konstrukcję kabiny. Najnowsze zmiany sprawiają, że nowy Santa Fe jest jeszcze bardziej luksusowym wyborem dla Klientów, zachowując jednocześnie DNA prawdziwego SUV-a, dzięki nowym funkcjom, takim jak selektor terenowych trybów jazdy.

Nowy selektor terenowych trybów jazdy będzie dostępny również w przyszłych SUV-ach Hyundaia, które pojawią się w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Hyundai Motor Poland