Hyundai przedstawia zwiastun nowego sportowego modelu i20 N

Hyundai przedstawia zwiastun nowego sportowego modelu i20 N11.10.2020
Hyundai przedstawia nowy model i20 N, najnowszy sportowy model Hyundai z gamy N. Nowy i20 N jest zainspirowany rajdowym samochodem i20 WRC i zapewni wszechstronne sportowe przeżycia.

Hyundai zaprezentował pierwszy zwiastun najnowszego, sportowego hot-hatcha i20 N, przystosowanego do jazdy na torach wyścigowych, opartego na i20 Nowej Generacji i inspirowanego rajdowym samochodem i20 WRC.

Podobnie jak inne modele submarki Hyundai N, nowy Hyundai i20 N oferuje wyjątkowe osiągi i innowacyjne technologie, aby zadowolić entuzjastów oczekujących sportowych osiągów. Najnowszy model dołącza do i30 N i i30 Fastback N oferowanych w europejskiej gamie Hyundai.

Hyundai
Hyundai i20 N

Nowy i20 N charakteryzuje się dynamicznym designem opartym na filozofii projektowej Hyundai Sensuous Sportiness. Przód charakteryzuje się dużym wlotem powietrza służącym do chłodzenia turbodoładowanego silnika i hamulców. Z boku dedykowane 18-calowe koła z szarym matowym wykończeniem i zaciskami hamulcowymi z logo N oraz wyjątkowe progi boczne podkreślają sportowy charakter auta. Charakterystyczny spojler tylny poprawia właściwości aerodynamiczne, dzięki czemu zapewnia przyjemność z jazdy po każdej drodze i w każdych warunkach pogodowych.

Nowy i20 N dostępny będzie w kolorze Performance Blue, który jest zarezerwowany dla modeli N, oraz z opcjonalnym kontrastowym dachem w kolorze Phantom Black, a także czerwonymi akcentami, które dodatkowo podkreślają zakorzenione w sportach motorowych DNA Hyundai.

Hyundai
Hyundai i20 N

Więcej szczegółów zostanie ujawnionych wkrótce.

Źródło: Hyundai