Hyundai ujawnił swój najmniejszy model elektryczny

Hyundai ujawnił swój najmniejszy model elektryczny27.10.2020
Hyundai przedstawił film oraz zdjęcia zwiastujące nowy mały model elektryczny bazujący na koncepcie 45. Paliwem, które napędza pojazd do dalszej jazdy w oparciu o technologię Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC) ma być... uśmiech kierowcy.

Hyundai zaprezentował dziś pierwszy film z najmniejszym samochodem elektrycznym w roli głównej, w którym ujawnia jego wyjątkową i innowacyjną konstrukcję.

Design niewielkiego pojazdu nawiązuje do elektrycznego konceptu 45, który Hyundai zaprezentował w 2019 roku na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym (IAA) we Frankfurcie. By stworzyć pojazd projektanci Hyundaia zaadaptowali charakterystyczne lampy w kształcie kostek z modelu 45 oraz jego kanciastą, lecz płynną linią boczną. Ten nienazwany jeszcze model wykończono kolorem Performance Blue, który uzupełniono o pomarańczowe akcenty.

Samochód wyposażono w dwa silniki prądu stałego, które rozpędzają go do prędkości maksymalnej 7 km/h. Aby zwiększyć pewność siebie kierowcy, projektanci Hyundaia inspirując się sportami motorowymi, umieścili tylko jedno siedzenie pośrodku tego speedstera.

Hyundai

Zgodnie z motywem przewodnim projektu 45 Hyundai zbudował ten wyjątkowy samochód z tradycyjnego materiału ekologicznego - drewna. Samochód nie ma jeszcze oficjalnie zmierzonego zasięgu jazdy, ale uważa się, że uśmiech kierowcy jest paliwem, które napędza pojazd do dalszej jazdy w oparciu o technologię Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC).

Więcej szczegółów, dotyczących tego, w jaki sposób ten jedyny w swoim rodzaju pojazd elektryczny zapewni najmłodszym wyjątkowe wrażenia z mobilności, zostanie ujawnionych wkrótce.Źródło: Hyundai