Hyundai dołącza do sieci szybkich ładowarek IONITY

Hyundai dołącza do sieci szybkich ładowarek IONITY09.11.2020
Hyundai Motor Group jest najnowszym udziałowcem, który dołączył do IONITY, spółki joint venture, która buduje i obsługuje sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych o dużej mocy w całej Europie.

Hyundai Motor Group dołączył do IONITY, wiodącej w Europie sieci ładowania o dużej mocy, jako partner strategiczny oraz udziałowiec. Dzięki udziałowi w tym joint venture, Hyundai Motor Group – w tym marki Hyundai i Kia – będzie napędzać ekspansję sieci ładowania o dużej mocy wzdłuż europejskich dróg szybkiego ruchu, promując dalsze wdrażanie mobilności bezemisyjnej.

Sieć ładowania IONITY wykorzystuje europejski standard ładowania CCS (Combined Charging System). Ponieważ sieć wykorzystuje w 100% energię odnawialną, dzięki IONITY kierowcy pojazdów elektrycznych mogą podróżować nie tylko bezemisyjnie, ale również neutralnie pod względem CO2. To ważny krok, jeśli chodzi o sukces mobilności elektrycznej w Europie.

Hyundai

„Dla marek Hyundai i Kia, produkt i doświadczenia Klientów są ściśle związane z wygodą i realnymi korzyściami. Inwestując w IONITY, jesteśmy teraz częścią jednej z najbardziej wszechstronnych sieci infrastruktury ładowania w Europie. Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie całościowych rozwiązań, które ułatwią ludziom przejście na ekomobilność.” – mówi Thomas Schemera, Wiceprezes i Dyrektor Działu Produktu w Hyundai Motor Group.

„Wraz z dołączeniem Hyundai Motor Group, witamy na pokładzie zaangażowanego partnera z międzynarodowym doświadczeniem w dziedzinie mobilności elektrycznej. Od dziś będziemy wspólnie realizować cel, jakim jest edukacja ludzi w zakresie elektromobilności i promowanie innowacji w tej dziedzinie, aby podróżowanie pojazdami elektrycznymi stało się nową normą, zwłaszcza na długich trasach”. – mówi Michael Hajesch, Dyrektor Generalny IONITY.
Hyundai

Więcej o IONITY

IONITY sprawia, że dalekie podróże pojazdami elektrycznymi to nowa norma. Firma buduje i obsługuje sieć ładowania o dużej mocy (HPC) wzdłuż europejskich dróg szybkiego ruchu, wykorzystując najnowocześniejszą technologię ładowania z mocą do 350 kW. W ten sposób kierowcy obecnych i przyszłych generacji pojazdów elektrycznych - korzystających z wiodącego europejskiego standardu ładowania CCS (Combined Charging System) – korzystają z maksymalnych prędkości ładowania podczas przerwy w podróży. Każda stacja ładowania IONITY składa się średnio z czterech punktów ładowania. W trosce o zrównoważony rozwój wszystkie ładowarki IONITY dostarczają w 100% odnawialną energię do jazdy bezemisyjnej i neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla.

IONITY została założona w 2017 roku i jest wspólnym przedsięwzięciem BMW Group, Mercedes Benz AG, Ford Motor Company, Hyundai Motor Group i Volkswagen Group z Audi i Porsche. Ponad 75 pracowników kształtuje przyszłość e-mobilności w IONITY. Siedziba firmy znajduje się w Monachium, a dodatkowe biuro w Oslo w Norwegii. IONITY to zastrzeżony międzynarodowy znak towarowy.

Źródło: Hyundai