Debiut nowego Hyundaia i20 N Rally2

Debiut nowego Hyundaia i20 N Rally208.08.2021
Hyundai Motorsport Customer Racing dostarczył pierwszy model Hyundai i20 N Rally2, który zadebiutuje podczas przyszłotygodniowego Rajdu Ypres w Belgii.

Przed przyszłotygodniowym Rajdem Ypres w Belgii, Hyundai Motorsport przedstawił Klientom pierwszego Hyundaia i20N Rally2. Samochód zadebiutuje w klasie WRC 2 z kierowcami Hyundai Motorsport Customer Racing kategorii juniorskiej – Oliverem Solbergiem i Jarim Huttunenem.

To przełomowe wydarzenie ma miejsce pięć lat po tym, jak Hyundai i20 R5 po raz pierwszy pojawił się publicznie w belgijskim rajdzie, startując jako samochód testowy w ówczesnych Rajdowych Mistrzostwach Europy.

Hyundai

Zbudowany w oparciu o drogową wersję modelu Hyundai i20 N, nowy i20 N Rally2 został opracowany z myślą o prywatnych zespołach i kierowcach na całym świecie. Projektanci i inżynierowie działu Customer Racing wykorzystali w nowym projekcie atuty i20 R5, a także wnioski wyciągnięte z pięciu lat rajdowych doświadczeń. Rezultatem jest wszechstronny pakiet, który stanowi znaczący krok naprzód w każdym kluczowym obszarze – od osiągów i niezawodności po prowadzenie i właściwości jezdne. Od końca 2020 roku i20 N Rally2 przejechał podczas testów ponad 3 000 kilometrów.

W ramach szeroko zakrojonego programu testów, podwozie było dopracowywane na żwirowych, asfaltowych i śnieżnych drogach w całej Europie. Dział Customer Racing z powodzeniem opracował samochód, który poradzi sobie na wszystkich nawierzchniach – nie tylko w zawodach WRC 2, ale także w szerokim spektrum krajowych i międzynarodowych serii rajdowych.

Hyundai

Mając jasny cel, jakim było opracowanie samochodu, który będzie w stanie zwyciężyć w każdym rajdzie z dowolnym kierowcą, niezależnie od poziomu doświadczenia czy osobistego stylu jazdy, inżynierowie korzystali z opinii wielu różnych kierowców, w tym Solberga i Huttunena, a także kierowców WRC Craiga Breena i Otta Tanaka. Każdy kierowca, który dołączył do zespołu testowego, miał swój wkład w rozwój nowego samochodu.

Po napiętym harmonogramie testów Hyundaia i20 N Rally2, pierwsze zawody są dla nas bardzo ważne. Dzięki wysiłkom projektantów i inżynierów, wiemy, że opracowaliśmy wszechstronny projekt i teraz jest okazja, by się nim pochwalić. Zarówno Oliver, jak i Jari uczestniczyli w fazie testów i są dobrze przygotowani do Rajdu Ypres w Belgii. Oczywiście Rajd Ypres w Belgii to dopiero początek naszej pracy nad popularyzacją i20 N Rally2 wśród Klientów na całym świecie. - Andrew Johns Menadżer Hyundai Motorsport Customer Racing
Hyundai

Źródło: Hyundai