Hyundai IONIQ 5 - Samochód Elektryczny Roku

Hyundai IONIQ 5 - Samochód Elektryczny Roku13.10.2021
Hyundai IONIQ 5 zdobył tytuł Samochodu Elektrycznego Roku – BEV w pierwszej edycji Konkursu e-Mobility Media Awards.

Elektryczny Hyundai IONIQ 5 zdobył tytuł Samochodu Elektrycznego Roku w pierwszej edycji Konkursu e-Mobility Media Awards, będącego wspólnym projektem PRESS-SERVICE Monitoring Mediów i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). Samochód został doceniony za najbardziej pozytywną opinię w mediach. Tytuł przyznano w trakcie tegorocznego Kongresu Nowej Mobilności, największej w Polsce konferencji, w całości poświęconej elektromobilności oraz kwestiom zrównoważonego transportu. Kongres odbył się w Łodzi w dniach 6-8 października.

Hyundai
Hyundai IONIQ 5

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) nagrodziła dziennikarzy i marki, prowadzące najskuteczniejsze kampanie informacyjno-promocyjne, edukacyjne oraz marketingowe na rzecz zeroemisyjnego transportu w Polsce. Konkurs jest ważną na polskim rynku inicjatywą, mającą na celu docenienie osób i podmiotów działających na rzecz budowania świadomości społecznej w obszarze elektromobilności.

„IONIQ 5 jest modelem przełomowym w gamie Hyundai i bardzo cieszy nas fakt, że został doceniony przez przedstawicieli mediów. Jest to pierwszy model submarki IONIQ, dedykowanej samochodom elektrycznym Hyundai. Jesteśmy przekonani, że kolejne samochody elektryczne tej submarki również zdobędą uznanie mediów i naszych Klientów.” – powiedział Tomasz Michalczewski, Product Manager Hyundai Motor Poland, który odebrał nagrodę dla modelu IONIQ 5 w kategorii Samochód Elektryczny Roku – BEV od organizatorów konkursu.
Hyundai

Hyundai IONIQ 5 ustanawia nowe standardy w dziedzinie elektromobilności. Model został zbudowany w oparciu o dedykowaną platformę Hyundai Electric-Global Modular Platform (E-GMP), dzięki czemu posiada wyjątkowe proporcje z wydłużonym rozstawem osi, innowacyjne wnętrze oraz wysoką wydajność połączoną z możliwością ultraszybkiego ładowania i funkcją Vehicle-to-Load (V2L), a także zaawansowane funkcje łączności i wspomagania kierowcy.

IONIQ 5 jest dostępny z szeregiem różnych napędów elektrycznych, aby dopasować się do potrzeb każdego Klienta w zakresie mobilności, bez kompromisów. Klienci mogą wybierać spośród dwóch opcji akumulatorów, 58 kWh lub 73 kWh oraz dwóch układów silników elektrycznych: podstawowego z silnikiem tylko z tyłu, albo opcjonalnego z silnikami z przodu i z tyłu. Wszystkie warianty zapewniają znakomity zasięg i osiągają prędkość maksymalną 185 km/h.

Hyundai
Hyundai IONIQ 5

Nowy Hyundai IONIQ 5, tak jak pozostałe modele marki, objęty jest bardzo atrakcyjnymi warunkami gwarancji. Okres ochrony gwarancyjnej oraz bezpłatnej usługi assistance wynosi 5 lat bez limitu kilometrów. Ponadto akumulator litowo-polimerowy objęty jest gwarancją na 8 lat lub 160 000 kilometrów.

Źródło: Hyundai