Hyundai przedstawia modele i10 po liftingu

Hyundai przedstawia modele i10 po liftingu28.02.2023
Hyundai Motor zaprezentował nową odsłonę modelu i10 , która wyróżnia się odświeżonym designem. Klienci mają również możliwość zakupu sportowego wariantu i10 N Line.

Firma wprowadziła również zaawansowane funkcje łączności, elementy zapewniające komfort i technologie, które zwykle są dostępne tylko w wyższych segmentach. To śmiałe posunięcie sprawia, że model jest jeszcze bardziej konkurencyjny w swojej klasie.

Odważny i wyjątkowy wygląd

Hyundai i10 wyróżnia się nowym wyglądem wnętrza, jak i zewnętrznym w porównaniu z oryginałem, który pojawił się na rynku w 2019 roku. Model ma teraz bardziej sportową sylwetkę i sprawia wrażenie odważniejszego, dzięki niskiemu dachowi i dużemu rozstawowi osi.

Nowy Hyundai i10 oraz i10 N Line

Będzie dostępny w dziewięciu kolorach nadwozia – z których dwa są nowe: Lumen Grey, jasnoszary kolor z perłowym wykończeniem oraz Meta Blue z niebiesko-fioletowymi refleksami i perłowym wykończeniem. Dostępne będą również wersje dwukolorowe z kontrastowym dachem w kolorze Phantom Black.

Wewnętrzna część reflektorów oraz przednia i tylna sygnatura LED zostały przeprojektowane. Przednie światła LED do jazdy dziennej (DRL) zostały zintegrowane ze sportową, szeroką przednią osłoną chłodnicy, która ma nowy wzór podobny do struktury plastra miodu. Dodatkowo tylne światła LED układają się teraz w literę „H” na poziomej linii tylnej klapy. Model posiada również nowo zaprojektowany wzór 15-calowych felg aluminiowych.

Nowy Hyundai i10 oraz i10 N Line

We wnętrzu pojawi się niebieskie oświetlenie nastrojowe. Nowy pakiet kolorystyczny Purple, wprowadza powiew świeżości i stanowi dopełnienie sportowego wyglądu zewnętrznego samochodu. Oferuje siedzenia z tkaniny ze wzorem w szkocką kratę z pionowymi fioletowymi liniami, a także fioletowe przeszycia i akcenty wokół nawiewów klimatyzacji. Połączenie szarości z fioletem, widoczne na desce rozdzielczej i dolnej konsoli środkowej, dodają dodatkowego stylu.

i10 N Line wyróżniają elementy stylistyczne inspirowane sportami motorowymi, w tym specjalnie zaprojektowane zderzaki, wstawki i czerwone akcenty. Oparcia siedzeń są obszyte czerwoną nicią, a model jest wyposażony w 16-calowe felgi aluminiowe z nowym wzorem.

Nowy Hyundai i10 oraz i10 N Line

Inteligentne technologie

Nowoczesne funkcje łączności nie tylko sprawiają, że nowy i10 jest bardziej zaawansowany technologicznie, ale również, że podróż samochodem jest wygodniejsza. Nowe technologie zastosowane w modelu obejmują standardowy 4,2-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, porty USB typu C z przodu i z tyłu, system ratunkowy eCall drugiej generacji oparty na sieci 4G oraz aktualizacje map w trybie Over The Air (OTA). W dalszym ciągu dostępny będzie z 8-calowym wyświetlaczem, systemu multimediów oraz nawigacji, Apple CarPlay i Android Auto, bezprzewodową ładowarką oraz najnowszą aktualizacją telematyki Bluelink®.

Nowy Hyundai i10 oraz i10 N Line
Nowy Hyundai i10 oraz i10 N Line

Model jest również standardowo wyposażony w jeszcze więcej funkcji bezpieczeństwa Hyundai Smart Sense. Asystent unikania kolizji czołowych (FCA) z trybami „Miejski”, „Podmiejski” i „Pieszy” został również rozszerzony o tryb „Rowerzysta”. FCA pomaga wykrywać i unikać potencjalnych kolizji czołowych. Asystent podążania na pasie ruchu (LFA) wykorzystuje układ kierowniczy, aby pomóc utrzymać się na aktualnym pasie ruchu. Funkcja monitorowania tylnej kanapy (ROA) przypomina kierowcy za pomocą komunikatu w zestawie wskaźników, jeśli tylne drzwi zostały otwarte przed podróżą – aby zapobiec pozostawieniu kogokolwiek lub czegokolwiek na tylnym siedzeniu.

Nowy Hyundai i10 oraz i10 N Line

Więcej komfortu i wygody

Nowy i10 pozostaje praktycznym wyborem dla europejskich kierowców. Progresywny model z segmentu A, jest wyposażony w elektrycznie składane lusterka. Podobnie jak jego poprzednik, oferuje bagażnik o pojemności 252 litrów przy rozłożonych siedzeniach i 1050 litrów po złożeniu siedzeń, schowek pod podłogą bagażnika, tylne siedzenia składane jedną ręką oraz kamerę cofania. Rozpoczęcie produkcji nowego i10 planowane jest na kwiecień 2023 roku w fabryce Hyundaia w Izmit w Turcji. Pierwsze egzemplarze mają wyjechać na europejskie drogi w drugiej połowie roku.

Nowy Hyundai i10 oraz i10 N Line
Nowy Hyundai i10 oraz i10 N Line

Gama modeli „i”

Gama modeli „i” marki Hyundai – składająca się z modeli i10, i20 oraz i30 – stanowiła klucz do sukcesu firmy w Europie. Jako trzy najpopularniejsze modele marki, rodzina modeli „i” zawsze była synonimem jakości, niezawodności i praktyczności, wspierając Klientów w ich codziennym życiu. Z biegiem czasu gama „i” przeszła zmiany, aby móc pochwalić się dynamiczną stylistyką, zaawansowanymi funkcjami łączności oraz bezkompromisową dostępnością i wygodą.

Źródło: Hyundai