Hyundai KONA z tytułem Car of the Year Polska 2024

Hyundai KONA z tytułem Car of the Year Polska 202401.12.2023
Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji konkursu Car of the Year Polska 2024. Zwycięzcą został Hyundai KONA, który na ostatniej prostej zdecydowanie pokonał na punkty cztery konkurencyjne modele.

W tegorocznej edycji konkursu oceniano aż 26 samochodów, z których 5 przeszło do finału. Dziś ogłoszono, który z modeli otrzymał najwięcej punktów, które przyznawało jury składające się z 21. doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych. KONA otrzymała aż 71 punktów, a blisko połowa jurorów przyznała jej maksymalne noty. Kolejny model uzyskał niemal 20 punktów mniej.

Hyundai KONA debiutował na polskim rynku w tym roku. Samochód ma szeroką i uniwersalną paletę układów napędowych. Zwolennicy silników benzynowych mogą wybrać jednostkę 1.0 T-GDI o mocy 120 KM lub 1.6 T-GDI o mocy 198 KM. Ta mocniejsza odmiana jest dostępna także z napędem na cztery koła.

Hyundai KONA

W ofercie znajduje się także hybryda (HEV) o mocy systemowej 141 KM oraz wersja w pełni elektryczna dysponująca mocą 218 KM i wiodącym w klasie zasięgiem 514 kilometrów w cyklu WLTP. Także pod względem możliwość wyboru KONA jest niezwykle konkurencyjnym modelem.

Źródło: Hyundai