Hyundai Elantra

Hyundai Elantra31.08.2000
Najświeższym produktem firmy Hyundai stanie się wkrótce nowy model nazwany ELANTRA. Jest to całkiem nowe auto, które zasadniczo różni się od swego poprzednika. Zmiany zauważalne są szczególnie w nadwoziu, które nareszcie zyskało swój własny wyraz ...

Najświeższym produktem firmy Hyundai stanie się wkrótce nowy model ELANTRA. Jest to całkiem nowe auto, które zasadniczo różni się od swego poprzednika. Zmiany zauważalne są szczególnie w nadwoziu, które nareszcie zyskało swój własny wyraz, jest śmielsze i nowocześniejsze. Uwagę zwraca zarówno charakterystyczny przód samochodu jak i jego interesujący tył. Podwójne, ukryte pod wspólnym kloszem reflektory przednie mają teraz duże rozmiary, są przy tym bardzo wyraziste i nieźle komponują się z ciekawą, stosunkowo wąską atrapą chłodnicy. Delikatnie zaokrąglona klapa bagażnika doskonale komponuje się z tylnymi lampami o nowej stylistyce. Oba, szerokie zderzaki Lantry zostały płynnie wkomponowane w nadwozie i polakierowane w jego kolorze. Pozytywne wrażenie wywiera także poprowadzony delikatnym łukiem dach auta, który z przednią i tylną szybą stanowi integralną część. Konstruktorzy zadbali oczywiście o dobrą aerodynamikę i estetyczne detale. Lusterka zewnętrzne zyskały nowy kształt a klamki umiejętnie wkomponowany w karoserię.

Sporą ilość miękkich, delikatnych linii odnaleźć można również wewnątrz samochodu. Wizerunek ten odzwierciedla najlepiej estetyczna deska rozdzielcza, której rozplanowanie zapewnia kierowcy całkiem wysoką funkcjonalność. Tablica rozdzielcza łączy się konsolą środkową a całość współgra z pozostałymi elementami, takimi jak choćby obicia drzwi. Hyundai oprócz estetyki zadbał także o zwiększenie komfortu podróżowania co dostrzegalne jest choćby w nowej konstrukcji siedzeń czy lepszemu wyciszeniu kabiny. Samochód napędzany ma być jednym z dwóch motorów benzynowych o pojemnościach 1600 i 2000 centymetrów i mocach odpowiednio 107 i 141 koni. Napęd przenoszą one na przednią oś za pośrednictwem przekładni manualnej lub automatycznej.

Źródło: Hyundai