Pierwsze zdjęcia Hyundaia coupe V8 bez kamuflażu

Pierwsze zdjęcia Hyundaia coupe V8 bez kamuflażu09.11.2007
"Samochodowi szpiedzy" CarSpyShots zrobili sensacyjne zdjęcia najnowszego Hyundaia coupe z silnikiem V8 podczas zamkniętej dla prasy wewnętrznej prezentacji samochodu dla dilerów, która odbyła się przedwczoraj w USA.

Widać na nich nowe coupe powstałe w oparciu o platformę podłogową luksusowego modelu Genesis, którego oficjalnie zobaczymy podczas styczniowych targów NAIAS w Detroit. Zarówno Genesis, jak i Sports Coupe jako pierwsze w historii modele koreańskiej marki wyposażone będą w napęd na tylną oś i nowy silnik V8 4,6 litra o mocy 300 KM.

Jak widać nowe coupe Hyundaia grać będzie teraz w zupełnie innej lidze samochodów, niż poprzednik sprzedawany za oceanem jako Tiburon. Świadczy o tym między innymi Ford Mustang stojący nieprzypadkowo obok nowego Hyundaia. To właśnie Mustang będzie między innymi główną konkurencją na rynku amerykańskim dla szybkiego i szykownego koreańskiego coupe.

Trzeba przyznać, że Sports Coupe wygląda bardzo świeżo i trudno w nim dopatrzeć się jakichkolwiek cech poprzednika. Smukły przód z nisko umiejscowionymi lampami przypominającymi trochę modele Lexusa, ostre przetłoczenie z boku biegnące od przedniego błotnika i łagodnie przechodzące w tylny spoiler na klapie bagażnika nadają autu dynamiki i prezencji. Nie sposób też nie zauważyć oryginalnie wyprofilowanej dolnej linii bocznych okien z charakterystycznym wcięciem łagodnie opadającym za słupkiem B.

Nie wiadomo, czy auto otrzyma w spadku po modelu Tiburon nazwę. Najprawdopodobniej nie, gdyż zarówno Hyundai coupe oznaczony na razie kodem fabrycznym BK, jak i Genesis otwierają zupełnie nowy rozdział w historii koreańskiej marki.

Nie znamy żadnych danych dotyczących osiągów, ale można przypuszczać, że mocny silnik Hyundaia w połączeniu z napędem na tył mogą sprawić niespodziankę konkurencji w sektorze Premium, choćby dla modeli Infiniti, Acury czy nawet BMW serii 3 coupe. Jeśli tylko układ jezdny i wykończenie będzie na takim poziomie jak w wymienionych markach, będzie się działo! Nowe coupe znajdzie się w sprzedaży pod koniec 2008 lub na początku 2009 roku. Najpierw na rynkach azjatyckich, potem jako model 2010 także w USA, gdzie kosztować ma około 35 tysięcy dolarów. Wciąż nie jest znana data premiery europejskiej tego modelu.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia wykonane przez szpiegów CarSpyShots.

Źródło: WCF, CarSpyShots, informacja Moto Target