Huyndai na targach w Genewie

Huyndai na targach w Genewie14.02.2008
W 2008 r. Hyundai zaprezentuje w Genewie dwa nowe modele, nowy koncept samochodu typu MPV oraz linię aut, stanowiących część programu, którego celem jest maksymalne przystosowanie samochodów marki Hyundai do potrzeb środowiska naturalnego.

Jedną z nowości będzie Sonata 6-tej generacji, flagowy model Hyundaia w segmencie D. Sonata cieszy się dużą popularnością w Ameryce. W Stanach Zjednoczonych regularnie zajmuje czołowe miejsca w rankingach satysfakcji klientów.

Huyndai na targach w Genewie 1Nowa wersja została poddana zmianom zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu. Na szczególną uwagę zasługują wzmocnione osiągi silników oraz nowa aranżacja wnętrza, która na pewno przypadnie do gustu europejskim klientom.

Kolejną nowością jest nowy Matrix. Na uwagę zasługuje unowocześniona stylistyka nadwozia, zupełnie nowa gama kolorystyczna oraz wnętrze zaprojektowane zgodnie z trendem widocznym w nowych modelach Hyundai.

Hyundai Motor Company od wielu lat jest zaangażowany w rozwój nowych technologii przyjaznych środowisku i odnosi kolejne sukcesy na tym polu. W Genewie zostanie zaprezentowana gama samochodów wyposażonych w zaawansowane rozwiązania pro-ekologiczne (eco-concept). Dzięki prezentacji tzw. Pakietu Eco, Hyundai zademonstruje, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą przyczynić się do znaczącej (do 29 %) redukcji emisji dwutlenku węgla, bez utraty osiągów i radości z jazdy oraz bez "karzącego" wpływu na cenę auta.

Huyndai na targach w Genewie 2Jest to realny koncept, bliski produkcji, stanowiący duży krok naprzód w dziedzinie redukcji CO2 i zużycia paliwa.

Rozwiązania pro-ekologiczne odegrały też główną rolę przy projektowaniu najnowszego samochodu koncepcyjnego HED-5. Pod tym kodem kryje się 6-miejscowe auto z segmentu MPV. Na szczególną uwagę zasługują zaawansowane materiały użyte do jego produkcji oraz wielofunkcyjność. Gama nowoczesnych materiałów oraz technik konstrukcyjnych powstała we współpracy z takimi znanymi ze swoich innowacyjnych rozwiązań partnerami jak Recaro, Bayer and LG.

Oprócz nowości, Hyundai zaprezentuje pełną linię modelową na 2008 rok, obejmującą samochody: i10, i30, i30cw, Santa Fe, Tucson, Grandeur, Coupe, Getz. Konferencja prasowa odbędzie się przy stoisku Hyundaia w Hali 1, Stoisko 1031.1, 4 marca, godz. 15.45.

Źródło: Hyundai