Hyundai H1 samochód z charakterem

Hyundai H1 samochód z charakterem19.05.2008
Nowoczesny wygląd pojazdu w niepowtarzalny sposób reprezentuje jego klasę. Nowy H-1 znakomicie nadaje się do użytku w działalności komercyjnej (Van) jak i tradycyjnego przewozu pasażerów (Wagon).

Dzięki połączeniu najważniejszych wartości reprezentowanych przez markę Hyundai – doskonałości i niezawodności z nowoczesną stylistyką powstał wyjątkowo atrakcyjny model pojazdu.

Nowa stylizacja świateł przednich wyposażonych w reflektory typu MFR (Multi Facet Reflector), oraz zaprojektowana od nowa, polakierowana na srebrno lub opcjonalnie chromowana osłona chłodnicy zapewniają prestiżowy wygląd. Tył Nowego H-1 to kontynuacja stylistyki. Pionowe zespoły świateł tylnych są wbudowane w boczne części karoserii współgrając stylem ze światłami przednimi.

Wnętrze
Nowy H-1 to odpowiedni wybór zarówno jeśli chodzi o przewóz pasażerów jak i ładunków. Konstrukcja pojazdu zapewnia mnóstwo miejsca na sprzęt dla profesjonalisty, ekwipunek sportowy lub bagaże na wakacje. Wygoda pasażerów charakterystyczna dla samochodów osobowych jest zapewniona dzięki zastosowaniu okien bocznych na całej długości pojazdu. To rozwiązanie czyni model wyjątkowo uniwersalnym.

Hyundai H1 samochód z charakterem 1 Przestrzeń dla kierowcy
Estetyczne, nowoczesne wykończenie wnętrza przy zastosowaniu dwóch barw podkreśla wartość najnowszego modelu H-1. Pojazd jest wyposażony w ergonomiczne elementy użytkowe oraz wiele schowków do przechowywania niewielkich przedmiotów. Wszystkie elementy sterujące jak np. elektryczne przełączniki do otwierania okien są w zasięgu ręki. Komputer pokładowy zintegrowany z podświetlonym na zielono zestawem wskaźników nie męczy wzroku i jest wyraźnie widoczny. Kierownica oraz umieszczona na konsoli przedniej dźwignia zmiany biegów to kolejne elementy podkreślające wysoką jakość.

Dużo przestrzeni
Zespół projektantów firmy Hyundai stworzył wnętrze na wzór samochodów klasy wyższej. Wystarczy popatrzeć na znakomite dopasowanie i wykończenie poszczególnych elementów, aby docenić osiągnięcia projektantów, inżynierów, techników. Jest to świadectwo dążenia do doskonałości charakterystycznej dla firmy Hyundai. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów dobrego gatunku daje poczucie luksusu.

Wersja ciężarowa i wersja Premium Wagon
Wyrafinowana, nowoczesna, zintegrowana konstrukcja powoduje, że pojazd nie jest tylko wielozadaniową ciężarówką, ale także wygodnym samochodem do przewozu osób. Nowy H-1 to praktyczne narzędzie biznesu zaprojektowane przez Hyundai z myślą o spełnieniu wszelkich możliwych wymagań użytkowników. Specyfikacja opiera się na obszernej przestrzeni bagażowej i dużej wygodzie dostępu, którą zapewniają przesuwane drzwi po obu stronach pojazdu oraz w zależności od wersji odchylana do góry klapa tylna lub dwuskrzydłowe drzwi. Wersja dwu- i trzymiejscowa umożliwia osiągnięcie maksymalnej pojemności załadunkowej zaś wersja pięcio- i sześciomiejscowa są kierowane do użytkowników pragnących połączyć możliwości przewozu osób i towarów.

Hyundai H1 samochód z charakterem 2 Wersja Wagon (8 osobowa) gwarantuje optymalny komfort przewozu pasażerów. W zależności od potrzeb konfiguracja foteli pozwala na rezygnację z miejsc siedzących na rzecz uzyskania przestrzeni bagażowej.

Więcej przestrzeni do wykorzystania
Większa przestrzeń wewnętrzna zapewnia miejsce na większą ilość bagażu. Płaska powierzchnia podłogi oraz kształt przestrzeni bagażowej w nowym H-1 zapewnia wygodę podczas załadunku towaru. Szerokie, przesuwane drzwi oraz niski próg załadunkowy pozwalają łatwo wejść do pojazdu lub załadować do niego bagaż.

Wnętrze samochodu w wersji ciężarowej wyposażone jest w pełnowymiarową przegrodę, a w górnej części ścian wbudowane są okna. Dostępna jest także wersja z siatką ochronną za siedzeniem kierowcy. Po obu stronach pojazdu znajdują się przesuwane drzwi. Wnętrze przestrzeni ładunkowej pokryte jest miękkim materiałem ochronnym a podłoga wykładziną winylową.

Osiągi i bezpieczeństwo- moc, precyzja i jakość
Silnik diesla w nowym H-1 gwarantuje wydajność idącą w parze z niezawodnością oraz ochroną środowiska naturalnego. Silnik umieszczony jest z przodu a napęd jest przenoszony na tylne koła. Pasywne elementy bezpieczeństwa obejmują wzmocnioną karoserię, pełen zestaw poduszek powietrznych oraz elektroniczne systemy kontroli stabilności i hamowania.

Silnik
Nowoczesny silnik o pojemności 2,5l z turbiną o zmiennej geometrii i systemem wtrysku paliwa drugiej generacji zapewnia znakomite wyniki i niskie zużycie paliwa. W standardzie zastosowano manualną pięciobiegową skrzynię biegów. Zawieszenie Nowego H-1 charakteryzuje się wyjątkową elastycznością. Z przodu zastosowano kolumny McPhersona a tyłu zawieszenie wielowahaczowe ze sprężynami, (wersja osobowa) lub resory piórowe (wersja ciężarowa). Takie połączenie gwarantuje wygodną podróż pasażerom niezależnie od ilości bagażu.

Hyundai H1 samochód z charakterem 3 Aktywne bezpieczeństwo
ESP to często oczekiwany system w nowych samochodach. Zwiększa stabilność toru jazdy i wspomaga kierowcę w momencie utraty kontroli w trudnych warunkach drogowych.

Bezpieczeństwo bierne
Systemy poduszek powietrznych zapewniają bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy. W wyniku wielokrotnych symulacji komputerowych oraz testów każdy szczegół został opracowany tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo bierne. Wprowadzono wiele elementów takich jak: poduszki powietrzne, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z mechanizmem wstępnego napinania.

Redukcja wibracji i hałasu
Zastosowanie nowych materiałów wygłuszających powoduje zmniejszenie hałasów dochodzących z pracujących podzespołów samochodu.

System klimatyzacji najwyższej jakości
Ręczne sterowanie klimatyzacją, jest równie proste jak włączenie radioodbiornika. Pasażerowie docenią z kolei opcjonalne kierunkowe nawiewy umieszczone w podsufitce przy każdym siedzeniu. Można je ustawić w dowolnym kierunku

System audio
Dostępne są różne systemy audio, które potrafią uprzyjemnić nawet najdłuższą podróż. System audio może być także wyposażony w wejście umożliwiające podłączenie urządzeń zewnętrznych.

Źródło: Hyundai Motor Poland