Hyundai i10 - wielkie wyzwanie z Indii do Paryża

Hyundai i10 - wielkie wyzwanie z Indii do Paryża25.09.2008
Aby zademonstrować najwyższą jakość i wytrzymałość nowego modelu i10, Hyundai rozpoczął ekscytujące, transkontynentalne przedsięwzięcie pod hasłem "i Drive to Paris". 10 września dwa modele Hyundai i10 ruszyły w trasę liczącą 10 000 km ...

...z New Delhi do Paryża. Na trasie przejazdu znajdzie się 10 krajów: Indie, Turcja, Grecja, Włochy, Austria, Węgry, Czechy, Polska, Niemcy, a jej zwieńczeniem jest meta przy Łuku Triumfalnym w Paryżu. Zakończenie planowane jest 02 października, a więc na otwarcie targów motoryzacyjnych w Paryżu (Mondial de l’Automobile)

Hyundai i10 - wielkie wyzwanie z Indii do Paryża 1 Z całą pewnością, Hyundai i10 wyposażony w oszczędny silnik benzynowy 1.2l Kappa doskonale wpasuje się w test wytrzymałościowy na taką skalę, któremu nie poddawano jeszcze podobnych samochodów kompaktowych.

Kappa - nowa jednostka napędowa i10 wykorzystuje innowacyjne technologie, aby zredukować tarcie i zwiększyć wydajność nie rezygnując z osiągów. Wynikiem jest spalanie na poziomie 5,0l/100km w cyklu mieszanym oraz emisja CO2 na poziomie 119g/km, co pozycjonuje i10 w segmencie liderów.

Postawione przed i10 wyzwanie ma uczcić 10 lat sukcesów firmy Hyundai w Indiach oraz pierwszą rocznicę produkcji modelu i10 w fabryce w Chennai. Wprowadzony na rynek w październiku 2007 r. Hyundai i10 odniósł już znaczący sukces w Europie i Indiach. Do tej pory sprzedano 250 000 sztuk tego modelu – 100 000 w Indiach i 150 000 poza krajem, co plasuje go w grupie najważniejszych graczy w segmencie A.

Hyundai i10 - wielkie wyzwanie z Indii do Paryża 2 Na sukces i10 wpłynęła jego nowoczesna stylistyka, wyjątkowo przestrzenne wnętrze oraz bogate wyposażenie standardowe, łącznie z szerokim wachlarzem elementów bezpieczeństwa. Wprowadzenie nowego silnika Kappa jeszcze dodatkowo wzmocni atrakcyjność tego modelu.

Uczestniczącego w wyprawie Hyundaia i10 będzie można zobaczyć na stoisku firmy, podczas targów. Stanie obok tegorocznych nowości m.in. i20, który zostanie zaprezentowany także w wersji z silnikiem Kappa oraz w wersji ‘blue’ – gdzie wykorzystane są zaawansowane technologie ekologiczne.

Pozostałe modele prezentowane przez Hyundaia podczas tegorocznych targów to: luksusowy, siedmioosobowy SUV ix55, hybrydowy Santa Fe, Genesis oraz Genesis Coupe.

Źródło: Hyundai Motor Poland