Wiemy już, jak wygląda Hyundai ix35

Wiemy już, jak wygląda Hyundai ix3519.08.2009 Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Hyundai zaprezentuje nowy model ix35, dzięki któremu wzmocni swoją pozycję jednej z wiodących marek w europejskim sektorze SUV. Reprezentujący segment C Hyundai ix35 ...

Wiemy już, jak wygląda Hyundai ix35 1Następca popularnego modelu Tucson, będzie miał swoją światową premierę 15 września, a narodził się w europejskim centrum projektowym Hyundai w niemieckim Russelsheim, pod czujnym okiem głównego projektanta Thomasa Buerkle.

Podczas targów pokazana zostanie również nowa twarz modelu Santa Fe, który po przejściu szeregu technicznych i kosmetycznych zmian zagwarantuje jeszcze większe wrażenia z jazdy i stanie się silnym konkurentem w segmencie D. Debiutujące modele pojawią się w salonach sprzedaży w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Hyundai ix35 stanowi ważny krok naprzód dla pozycji Hyundaia na Starym Kontynencie. Jest to pierwszy SUV stworzony w Europie, który odzwierciedla nowy język projektowania "fluidic sculpture – opływowa rzeźba" i nosi wiele cech odważnej i płynnej stylizacji koncepcyjnego modelu ix-onic, pokazanego podczas targów w Genewie.

Wczoraj Hyundai opublikował pierwsze, oficjalne wizualizacje nowego modelu.

Oznakowanie ix35 będzie obowiązywać na wszystkich rynkach, za wyjątkiem Ameryki Północnej, gdzie zostanie utrzymana nazwa Tucson.

Źródło: Hyundai Motor Poland