Hyundai wprowadza wydłużoną wersję modelu EQUUS

Hyundai wprowadza wydłużoną wersję modelu EQUUS05.10.2009
Hyundai Motor Company rozpoczął przyjmowanie zamówień na swój najbardziej luksusowy samochód EQUUS, w wersji o zwiększonym rozstawie osi. W wydłużonej wersji tego modelu wzmocniono silnik oraz inne ważne funkcje, ...

...aby zapewnić najlepsze osiągi, maksymalne bezpieczeństwo, komfort i wygodę. EQUUS Limousine, jak nazwano model w Korei, oferuje pasażerom dużą przestrzeń w kabinie, dzięki zwiększeniu długości pojazdu o 310 mm, co pozwoliło na wydłużenie rozstawu osi.

Hyundai wprowadza wydłużoną wersję modelu EQUUS 1 W odróżnieniu od wersji sedan, wydłużona wersja samochodu wyposażona jest w elegancką poprzeczną listwę na kratce chłodnicy, z umieszczonym centralnie emblematem. Całościowy obraz sprawia wrażenie siły i pewności, pozostając w spójności z eleganckim wizerunkiem pojazdu.

W EQUUS Limousine dostępne będą dwa zaawansowane silniki: Lambda 3.8 oraz zastosowany po raz pierwszy silnik Tau 5.0. Ten drugi, jest wzmocnioną wersją silnika Tau 4.6, który zdobył nagrodę w konkursie Ward’s 10 Best Engines 2009. Dysponując mocą 400 KM EQUUS Limousine przewyższa pod tym względem swoich konkurentów, takich jak Lexus LS460L czy Mercedes S500L o odpowiednio 20 KM oraz 12 KM.

Tylne siedzenia z funkcją rozkładania i wysuwanymi podnóżkami dają wyjątkowy komfort podróżującym pasażerom.

Cena za EQUUS Limousine waha się od 135 do 146 milionów wonów (około 113,000 do 122,180 dolarów, w oparciu o obecne kursy walut). Ponadto, Hyundai stworzył kuloodporną wersję tego modelu, którego trzy egzemplarze zostały przekazane do Blue House (koreańskiej Rezydencji Prezydenckiej).

Źródło: Hyundai Motor Poland