REKLAMA

Nowe coupe Hyundaia upolowane

Nowe coupe Hyundaia upolowane29.03.2010
Serwis Auto Express opublikował szpiegowskie zdjęcia Hyundaia Veloster, z których wynika, iż auto nie będzie znacząco różniło się od modelu koncepcyjnego, pokazanego w 2007 roku podczas Seoul Motor Show. To dobre wieści.

Veloster łączy w sobie prosty, aczkolwiek charakterystyczny design z solidną konstrukcją i dobrą jakością, co spełni wymagania kierowców młodej generacji. Zaprojektowany w Centrum Projektów i Technologii w Namyang, coupe Veloster jest trzecim z serii odważnych projektów samochodów koncepcyjnych, jakie powstały w studiu stylistycznym w Korei. Nazwa Veloster – połączenie wyrazów velocity (ang. prędkość) i roadster – jest uosobieniem sportowej charakterystyki klasycznego auta 2+2.

Produkcyjna wersja pojazdu powstanie na zmodyfikowanej płycie podłogowej Hyundaia i30. Topowy model napędzany będzie 1,6-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 168 KM. W ofercie dostępna będzie także wersja z jednostką wolnossącą.

W planach jest również motor wysokoprężny 2,0-litra o mocy 181 KM, dzięki któremu Veloster będzie mógł konkurować z VW Scirocco TDI. Mniej wymagających kierowców zadowoli silnik Diesla 1,7-litra z wtryskiem common rail.

Sprzedaż nowego Hyundaia Veloster ruszy w Wielkiej Brytanii latem przyszłego roku. Ceny będą rozpoczynały się od około 16 000 funtów.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia szpiegowskie.

Źródło: fot. Hyundai, informacja Moto Target
REKLAMA