Nowy model Hyundai ix35 z homologacją ciężarową

Nowy model Hyundai ix35 z homologacją ciężarową01.04.2010
Nowy model Hyundai ix35, który trafił do sprzedaży w Polsce w lutym tego roku jest już oferowany z homologacją ciężarową. Dla samochodów z silnikiem Diesla i manualną skrzynią biegów dostępna jest homologacja 5-osobowa, ...

...a dla wersji benzynowej lub z automatyczną skrzynią biegów 4-osobowa. ix35 dołączył do oferty modeli oferowanych w specjalnym programie dedykowanym firmom Hyundai za REGON. Zgodnie z jego warunkami, każda firma lub osoba prowadząca działalność gospodarczą otrzyma rabat w wysokości 3%, przy zakupie nawet jednego samochodu.

Hyundai ix35 to miejski SUV z segmentu C, zaprojektowany w niemieckim centrum projektowym Hyundaia w Rüsselsheim, odzwierciedlający nowy język projektowania, określany jako Fluidic Sculpture (Opływowa Rzeźba). Charakteryzuje się on opływowymi i wyrazistymi liniami, które tworzą aerodynamiczny kształt nadwozia.

ix35 jest aktualnie do nabycia z silnikiem 2.0l w wersji benzynowej o mocy 163KM oraz Diesel 136KM. W drugiej połowie roku dostępny będzie także silnik Diesla o mocy 184KM.

Bogaty pakiet bezpieczeństwa czynnego i biernego, np. komplet poduszek oraz kurtyny, systemy ABS, ESP, EBD, oraz systemy: HAC – układ wspomagania ruszania pod górę, DBC – układ kontroli hamowania przy zjeździe sprawiają, iż samochód stanowi wyróżniającą się na rynku ofertę.

Auto zostało także wyposażone w szereg innowacyjnych systemów wspomagających optymalną jazdę - może to być wskaźnik ECO sygnalizujący moment najbardziej ekonomicznej jazdy lub podpowiedź zmiany biegów w celu optymalnego wykorzystania pracy silnika.

Szereg udogodnień ułatwiających codzienne użytkowanie pojazdu to, między innymi: wyjątkowo wyrazisty i nieobciążający wzroku kierowcy system wyświetlania kluczowych informacji Supervision, wycieraczki z czujnikiem deszczu, asystent parkowania oraz tylna kamera.

Źródło: Hyundai Motor Poland