Hyundai ix35 na piątkę w testach Euro NCAP

Hyundai ix35 na piątkę w testach Euro NCAP25.08.2010 Wprowadzony w tym roku na rynek nowy SUV Hyundai ix35 zdobył maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w rygorystycznym programie testów zderzeniowych Euro NCAP. Ten wynik plasuje ix35 w grupie najbardziej bezpiecznych samochodów w swojej klasie.

ix35 to już kolejny, obok miejskiego i20 oraz kompaktowego i30 samochód marki Hyundai, który zdobył najwyższą notę w testach Euro NCAP.

Hyundai ix35 reprezentujący segment C-SUV uzyskał wiodący w swojej klasie wynik 88% w kategorii ochrona dziecka oraz 90% w zakresie bezpieczeństwa dorosłych i 71% w ‘safety assist’ (zastosowane technologie bezpieczeństwa).

Hyundai ix35 na piątkę w testach Euro NCAP 1 Na rezultat w tej ostatniej kategorii znacząco wpłynęły: system ESP - stanowiący standardowe wyposażenie wszystkich modeli oraz sygnalizacja zapięcia pasów.

"Przyznanie pięciu gwiazdek jest świadectwem naszego zaangażowania w oferowanie Klientom wiodących jakościowo samochodów, spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa. Europejscy kierowcy mają bardzo wysokie wymagania, a zespół naszych projektantów i inżynierów w europejskim centrum R&D stworzył model, który wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom” – powiedział Allan Rushforth, wiceprezes Hyundai Motor Europe.

"ix35 stał się prawdziwym bestsellerem na europejskim rynku – w ciągu trzech miesięcy od momentu wprowadzenia go do sprzedaży wiosną tego roku, do Klientów trafiło już ponad 60 tys. samochodów. Gama dynamicznych i wydajnych silników oraz wyjątkowy program gwarancyjny 5-Year Triple Care (5 lat gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej, 5 lat assistance) czynią ix35 wiodącym SUV-em w swojej klasie, zapewniając Klientom pełen komfort użytkowania” – dodał Allan Rushforth.

Źródło: Hyundai Motor Poland