Cztery nowe modele na stoisku Hyundaia w Paryżu

Cztery nowe modele na stoisku Hyundaia w Paryżu15.09.2010
Zapowiedzią ofensywy produktowej, jaką Hyundai planuje w Europie w 2011 roku, jest prezentacja czterech nowych modeli marki podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Paryżu. Dwa modele - ix20 oraz nowy i10, ...

...będą miały swoją światową premierę, podczas gdy Genesis Coupe oraz ix35 Blue zostaną zaprezentowane jako samochody wprowadzane do sprzedaży w Europie.

Cztery nowe modele na stoisku Hyundaia w Paryżu 1 Hyundai pokazał pierwsze zdjęcia nowego ix20, reprezentującego segment B-MPV. To drugi europejski samochód stworzony w oparciu o nowy język projektowania Hyundaia Fluidic Sculpture (Opływowa Rzeźba). Nowy model znacząco odchodzi od typowej dla segmentu koncepcji pudełkowatego minivana, przyjmując bardziej sportowe i dynamiczne kształty.

ix20 trafi do sprzedaży na początku października. Wysoce ekonomiczny silnik, niska emisja CO2, najnowsze technologie w dziedzinie bezpieczeństwa czynnego i biernego oraz unikatowy program 5-Year Triple Care (5 lat gwarancji bez limitu km., 5 lat assistance i 5 lat opieki technicznej) tworzą pakiet korzyści, mający szczególnie zainteresować młode rodziny.

Obok ix20, swoją premierę będzie miał także i10 w odświeżonej wersji. Typowo miejski samochód zyskał szereg ulepszeń w zakresie designu i wyposażenia, a przede wszystkim otrzymał nowy 1.0-litrowy silnik z systemem ISG, o obniżonym poziomie emisji CO2.

Kolejnym ważnym modelem, a jednocześnie atrakcją na paryskim stoisku Hyundaia będzie Genesis Coupe, którego rozpoczęcie sprzedaży w Europie zaplanowane jest na czwarty kwartał 2010 r. Genesis Coupe dostępny będzie z silnikiem 2.0l turbo o mocy 210KM oraz mocnym 3.8l V6 o mocy 303KM. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom europejskich kierowców, w samochodzie zmodyfikowano zawieszenie, hamulce i układ kierowniczy.

Cztery nowe modele na stoisku Hyundaia w Paryżu 2 Model Genesis zostanie zaprezentowany także w wersji sedan, obok luksusowego modelu Equus. Wszystkie trzy samochody odzwierciedlają inżynieryjne możliwości marki Hyundai i stanowią przymiarkę do ekspansji w nowych segmentach rynku w Europie. Hyundai będzie monitorować zainteresowanie zwiedzających modelami Genesis oraz Equus, co wpłynie na podjęcie decyzji odnośnie ich wprowadzenia do sprzedaży w Europie.

W ramach autorskiego programu ekologicznego Blue DriveTM, dzięki któremu firma aspiruje do stania się światowym liderem w stosowaniu technologii przyjaznych środowisku, zaprezentowany zostanie ix35 Blue, którego emisja CO2 wynosi 135 g/km. Jednocześnie w Paryżu zadebiutuje hybrydowy ix35 Diesel, który może pochwalić się wynikiem na poziomie 117g/km.

Źródło: Hyundai Motor Poland