Veloster - nowe, rewolucyjne coupe marki Hyundai

Veloster - nowe, rewolucyjne coupe marki Hyundai11.01.2011
Wczoraj podczas targów motoryzacyjnych w Detroit miała miejsce oficjalna premiera modelu Hyundai Veloster, reprezentującego segment kompaktowych coupe. Rozmieszczone w nietypowej konfiguracji (2+1) boczne drzwi samochodu, ...

Veloster - nowe, rewolucyjne coupe marki Hyundai 1...panoramiczne okno dachowe i nowoczesny design są cechami wyróżniającymi modelu, który łączy w sobie styl sportowego coupe z funkcjonalnością hatchbacka.

Dynamiczny profil samochodu oraz heksagonalny przedni grill są odzwierciedleniem wyrazistego języka projektowania marki, określanego jako „opływowa rzeźba” (fluidic sculpture). Veloster ma być wyposażony w zaawansowany technologicznie silnik 1.6l GDI z sześciobiegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, dzięki którym samochód oferuje radość z dynamicznej i jednocześnie ekonomicznej jazdy.

Nowy Veloster jest odpowiedzią na kompromis, jakiego wymaga tradycyjne coupe, zmuszające do rezygnacji z komfortu i wygody na rzecz wyróżniającego stylu - powiedział Allan Rushforth, wiceprezes Hyundai Motor Europe.

Veloster - nowe, rewolucyjne coupe marki Hyundai 2 Natomiast ten ekscytujący samochód oferuje otwartym na nowości klientom elegancki i charakterystyczny design w nowatorskiej formie trzydrzwiowego coupe, która zapewnia zarówno funkcjonalność, jak i przyjemności z jazdy. Veloster to kolejny model Hyundaia, odzwierciedlający ugruntowane i rozpoznawalne na świecie cechy marki: jakość, bezpieczeństwo i wydajność - dodał.

Veloster pojawi się w Europie w połowie roku i objęty zostanie programem gwarancyjnym 5-Year Triple Care oferującym 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej pojazdu i 5 lat assistance.

Źródło: Hyundai Motor Poland