Premiera nowego Hyundaia Genesis Coupe w Korei

Premiera nowego Hyundaia Genesis Coupe w Korei14.11.2011 Największy producent samochodów w Korei Południowej, Hyundai Motor Company, zaprezentował nową odsłonę swojego sportowego coupe klasy premium - Genesis Coupe podczas jednej z największych w Korei imprez motosportowych ...

Premiera nowego Hyundaia Genesis Coupe w Korei 1...– Koreańskiego Festiwalu Prędkości, który 12 listopada przyciągnął do Yeongam ponad 5000 entuzjastów szybkiej jazdy. Nowe Genesis Coupe to poddana face-liftingowi wersja pierwszego sportowego coupe Hyundaia z napędem na tylną oś, które zostało wprowadzone na rynek w 2008 roku.

Nowe Genesis Coupe wyróżnia się bardziej sportowym wyglądem, jest mocniejsze i bardziej dynamiczne. Patrząc na nie z zewnątrz zauważymy szeroką kratkę atrapy chłodnicy, bardziej eleganckie reflektory, światła pozycyjne i tylne z diodami LED. Do wykończenia wnętrza użyto materiałów wysokiej jakości oraz metalowych akcentów.

Nowy wygląd uzupełnia paleta mocniejszych silników. Nowe Genesis Coupe oferowane jest z dwoma jednostkami napędowymi: Lambdą 3.8 GDi i Thetą 2.0 TCI.

Premiera nowego Hyundaia Genesis Coupe w Korei 2Maksymalna moc nowego Genesis Coupe wyposażonego w Lambdę 3.8 GDi to 350 KM, a maksymalny moment obrotowy to 400 Nm. W porównaniu z poprzednim silnikiem – Lambdą 3.8 MPi – to wzrost o 47 KM i 39 Nm. Dodatkowo modele zaopatrzone w tę jednostkę napędową posiadają generator dźwięku, który zastępuje „brudny” odgłos silnika „eleganckim i sportowym dźwiękiem”, jak zapewnia producent.

W przypadku Thety 2.0 TCi moc zwiększyła się o 65 KM do 275 KM, a maksymalny moment obrotowy o 78 Nm, do 370 Nm. Mocniejsze silniki połączono z 8-biegową przekładnią automatyczną.

Źródło: Hyundai, opracowanie: BM