Nowy Hyundai ix35 – pierwsze zdjęcie

Nowy Hyundai ix35 – pierwsze zdjęcie01.03.2013
Wiemy już, jak wygląda nowa odsłona modelu Hyundaia – ix35, który zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Aktualna generacja ma już trzy lata i czas na zmiany.

Nowego Hyundaia ix35 projektowano z myślą o potrzebach klientów europejskich. Inżynierzy Hyundaia postanowili udoskonalić jego układ napędowy. Stary, 2-litrowy silnik Theta-II zostanie zastąpiony również 2-litrową jednostką benzynową „Nu” GDi z bezpośrednim wtryskiem paliwa, która jest mocniejsza i oszczędniej zużywa paliwo w porównaniu z poprzednikiem.

W układzie kierowniczym nowego Hyundaia ix35 zastosowano rozwiązanie Flex Steer, dzięki któremu kierowca może dostosować siłę wspomagania kierownicy do swoich upodobań. Układ ten pracuje w trzech trybach: Comfort, Normal i Sport.

Nowy Hyundai ix35 – pierwsze zdjęcie 1 Kolejną nowością są biksenonowe reflektory. W kabinie zastosowano materiały wykończeniowe wyższej jakości i nowe rozwiązania stylistyczne oraz zamontowano wyświetlacz TFT.

Wygląd zewnętrzny nie zmienił się rewolucyjnie. Nadal mamy do czynienia ze stylem marki określanym jako Fluidic Sculpture (opływowa rzeźba) i charakterystyczną, sześciokątną atrapą chłodnicy.

Nowy ix35 to dla nas bardzo ważny model. Samochód od razu zdobył dużą popularność w całej Europie, dlatego wprowadzenie kolejnych zmian i ulepszeń, jest dla nas naturalnym działaniem, w celu podtrzymania zainteresowania. Zmiany w stylistyce, dynamice jazdy oraz technologii jeszcze bardziej podkreślają dynamiczny charakter samochodu- powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

Nowy model powstał w Centrum Technologicznym Hyundai w Rüsselsheim (Niemcy), a produkowany jest w fabryce w Nosovicach (Czechy).

Źródło: Hyundai, opracowanie: BM